به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، نشستی به ریاست کیامرث حاجی زاده معاون عمرانی استاندار جهت تامین و انتقال سیمان مورد نیاز ساخت و ساز منازل آسیب دیده از زلزله سی سخت از طریق کارخانه های سیمان استان برگزار شد. مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری، مدیرکل دفتر فنی استانداری و مدیران کارخانه های […]

 

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، نشستی به ریاست کیامرث حاجی زاده معاون عمرانی استاندار جهت تامین و انتقال سیمان مورد نیاز ساخت و ساز منازل آسیب دیده از زلزله سی سخت از طریق کارخانه های سیمان استان برگزار شد.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری، مدیرکل دفتر فنی استانداری و مدیران کارخانه های سیمان یاسوج و مارگون نیز در این نشست حضور داشتند.

معاون عمرانی استاندار با تقدیر از زحمات تولیدکنندگان سیمان در استان،گفت: به تاکید استاندار و به دستور رئیس جمهور ساخت و ساز منازل زلزله زده سی سخت باید تا پایان تیرماه به پایان برسد.

وی با بیان اینکه ۱۲۶۲ واحد احداثی و بیش از ۲۹۰۰ واحد تعمیری وجود دارد ،افزود: در تامین مصالح استراتژیک منازل مصالحی مثل سیمان، میلگرد، آجر،شن و ماسه و… باید کنترل و نظارت دقیق شوند.

وی گفت: مقداری از سیمان مورد نیاز ساخت و ساز ها را بنیاد مستضعفان تامین می کند و مابقی سیمان مورد نیاز باید از طریق کارخانه های استان تامین شود.

حاجی زاده افزود: باتوجه به تاکید استاندار مقرر شد جهت تامین سیمان مورد نیاز ساخت منازل آسیب دیده از زلزله سی سخت و جاده پاتاوه_دهدشت که مزین به سفر مقام معظم رهبری است نشستی داشته باشیم.

معاون عمرانی استاندار عنوان کرد: با تاکیدات و پیگیری های استاندار و حمایت ها و همکاری های دفتر مقام معظم رهبری، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، شرکت زیرساخت، نمایندگان استان و برنامه بودجه کشور پروژه
جاده ملی پاتاوه_دهدشت پیشرفت چشمگیری داشته است.

وی با بیان اینکه این با توجه به اینکه این پروژه نیاز به سیمان بیشتری داشت و سعی کردیم در قطعات پایین پروژه از کارخانه های جنوب کشور کمک بگیریم، افزود: سیمان مورد نیاز جاده ملی پاتاوه_دهدشت از کارخانه های سیمان یاسوج و مارگون تامین می‌ شود.

حاحی زاده با اشاره به اینکه برای بازسازی منازل علاوه بر سیمان اهدایی بنیاد مستضعفان ۳۰۰۰۰ هزار تن سیمان نیاز است، عنوان کرد: این میزان سیمان از کارخانه سیمان مارگون تامین می شود.

وی با بیان اینکه روزانه ۲۵۰ تن سیمان برای ساخت و سازهای منازل احداثی و تعمیری نیاز است، گفت: در بحث سیمان مورد نیاز نهایت همکاری با مردم انجام می شود و سیمان با قیمت مصوب به دست مردم می رسد.