معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص ۸۴ میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی چاروسا و دیشموک خبر داد. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، کیامرث حاجی‌زاده در نشست شورای اداری چاروسا با اشاره به اینکه عمق محرومیت‌ در این منطقه بسیار بالا است، گفت: سفر به چاروسا پروژه‌ای، زیرساختی و عمرانی است […]

 

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص ۸۴ میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی چاروسا و دیشموک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، کیامرث حاجی‌زاده در نشست شورای اداری چاروسا با اشاره به اینکه عمق محرومیت‌ در این منطقه بسیار بالا است، گفت: سفر به چاروسا پروژه‌ای، زیرساختی و عمرانی است و بالغ بر ۸۴ میلیارد تومان پروژه در چاروسا و دیشموک کلنگ‌زنی و افتتاح می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تقدیر از تلاش های استاندار در این زمینه بیان کرد: از این میزان اعتبار، ۶۰ میلیارد پروژه کلنگ‌زنی بوده که از محل اعتبارات استانی و ملی مصوب شده است.

وی عنوان کرد: تقاطع ورودی شهر دهدشت که سال‌ها مانده بود کلنگ‌زنی شد، ضمن اینکه با همراهی استاندار و نماینده کهگیلویه در مجلس ۴۴ میلیارد تومان ضمیمه پروژه پاتاوه_ دهدشت شد.

این مسئول با اشاره به سه اولویت تامین آب شرب، پروژه‌ها راه‌سازی و ورودی شهرها گفت: ساماندهی ورودی شهرها در یاسوج و دهدشت آغاز شده است، برای گاز‌رسانی به مناطق محروم استان در سال ۱۴۰۰ اعتبار مصوب شد،همچنین مصوب شد اعتباراتی برای امام زادگان و بقاع متبرکه اختصاص داده شود.

حاجی‌زاده با اشاره به پیگیری مشکلات آبداران، گفت: بیمه، نوع استخدام و حقوق معوقه سه مشکل آبداران‌ است که مشکل بیمه اوایل هفته اینده رفع می‌شود و برای استخدام منتظر جواب استعلام‌ها هستیم.

وی در خصوص حقوق معوقه آبداران گفت: وامی برای آب و فاضلاب روستایی در بانک صادرات مصوب شد اعلام کردیم ۵۰ درصد این وام برای پرداخت حقوق آبداران است. مشکل آبداران قبل از عید رفع می‌شود البته آبداران باید با پیمانکار قرار جدید امضا کنند.