لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ استان، با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در برنامه رادیویی استان و توسعه تشریح شد. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، علی شهابی نسب در این برنامه با اشاره به جایگاه استان به لحاظ ظرفیت ها و پتانسیل […]

لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ استان، با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در برنامه رادیویی استان و توسعه تشریح شد.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، علی شهابی نسب در این برنامه با اشاره به جایگاه استان به لحاظ ظرفیت ها و پتانسیل ها اظهار داشت: این استان به عنوان یکی از مناطق فوق العاده حاصلخیز به پایتخت طبیعت ایران مشهور است.


شهابی نسب با بیان اینکه کهگیلویه و بویر احمد با مساحت ۱۶ هزار کیلومتر مربع یک درصد از جمعیت و پنج درصد جنگل‌ های کشور را تشکیل می‌ دهد، خاطرنشان کرد: این استان با ظرفیت‌ های فوق العاده‌ ای بین چهار استان مهم کشور (خوزستان، فارس، بوشهر، اصفهان) واقع شده است‌.


وی با اشاره به تأمین ۲۰ درصد از تولید نفت ایران در این استان ادامه داد: با توجه به موقعیت فوق العاده استان در جنوب و جنوب مرکزی ایران، جزء پر آب‌ ترین منطقه کشور نیز محسوب می‌شود.


شهابی نسب گفت: لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور از حیث منابع و مصارف بالغ بر دو هزار ۴۹۱ میلیارد تومان برآورد شد که نسبت به قانون بودجه سال ۱۳۹۹ رشدی برابر ۱۹.۴ درصد دارد.


وی‌با اشاره رشد چشمگیر بودجه استان در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰  نسبت به سال جاری بیان داشت: اعتبارات استان در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ رشد ۵۶ درصدی داشته است، این در صورتی  است که رشد بودجه اعتبارات کشور، ۲۰ درصد بوده است.


شهابی نسب  گفت: جمع کل بودجه استان در لایحه سال ۱۴۰۰ رقمی معادل یک هزار و ۴۵۱ میلیارد تومان است که الحمدالله، اعتبارات استان نه تنها کم نشده بلکه افزایش نیز داشته است.


رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، بیان داشت: اعتبارات طرح های ملی استان در سال جاری، ۴۹۴ میلیارد تومان بوده که در سال ۱۴۰۰، به ۶۴۰ میلیارد تومان رسیده که نشان از رشد ۳۰ درصدی دارد.


شهابی نسب تصریح کرد: اعتبارات استانی ویژه نیز، در سال جاری ۲۳۳ میلیارد بوده که با رشد ۳۸ درصدی به ۳۲۱ میلیارد تومان رسیده است.


رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در خصوص جاده پاتاوه به دهدشت اظهار داشت: این مسیر، از سال ۱۳۷۳ در سفر مقام معظم رهبری به استان شروع شده، طول مسیر این پروژه ۱۳۶ کیلومتر است که تا کنون ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و  ۱۰۰ کیلومتر آن زیر بار ترافیک رفته است.

وی تصریح کرد: با توجه به تامین منابع مالی از سوی دولت باید از همه ظرفیت‌ ها برای تسریع در روند اجرایی این طرح استفاده کرد و تمام تلاش ما این است که این پروژه تا قبل از اتمام این دولت یا نهایتاً تا شهریور سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.


شهابی نسب در خصوص سد تنگ سرخ شهرستان بویراحمد نیز اظهار داشت: این‌ پروژه تا کنون ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اعتبار در نظر گرفته برای سال ۱۴۰۰ قریب به ۳۷ میلیارد تومان است.


شهابی نسب افزود: این سد می‌تواند آب آشامیدنی شهر یاسوج و روستاهای مسیر و آب کشاورزی شهرستان های بویراحمد و دنا را نیز تأمین کند