معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاخیر در تکمیل و بهره برداری از پروژه‌های عمرانی این استان نگران کننده است. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،کیامرث حاجی زاده در در یازدهمین نشست شورای فنی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ضرورت حضور مدیران استانی در این شورا اظهار داشت: بررسی و […]

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاخیر در تکمیل و بهره برداری از پروژه‌های عمرانی این استان نگران کننده است.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،کیامرث حاجی زاده در در یازدهمین نشست شورای فنی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ضرورت حضور مدیران استانی در این شورا اظهار داشت: بررسی و ارتقا بعد کیفی و فنی پروژه‌ها ضروری است.

وی با اشاره به زلزله سی سخت عنوان کرد: آسیب‌های وارده در این زلزله لزوم نظارت و توجه به ضوابط فنی در کارها عمرانی و پروژه‌ها را برای ما اثبات کرد.

معاونت عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در ادامه افزود: سعی شود دستگاه‌های اجرایی متولی در پروژه‌ها تا حد امکان در چهارچوب ضوابط و قانون با پیمانکاران که همکار بخش‌های دولتی در اجرای پروژه‌های عمرانی هستند همکاری لازم را برای تسریع در روند اجرایی پروژه‌ها داشته باشند.

حاجی زاده خاطرنشان کرد: یکی از آفت‌های پروژه‌های عمرانی زمانبر شدن این پروژه‌ها است، و علت این آفت عدم تعریف درست پروژه از نظر ساختار بودجه‌ای است.

وی تصریح کرد: در شورای برنامه ریزی و مقدمات یک پروژه باید ساختار بودجه‌ای پروژه متناسب با وزن پروژه ردیف اعتباری پروژه استانی، منطقه‌ای و یا کشوری بگیرد.

معاونت عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: پروژه‌های عمرانی نظیر سدهای آبی که تکمیل آن مستلزم اعتبارات کلان بوده و باید در ردیف اعتبار ملی تعریف شود.

حاجی زاده با اشاره به روند پیشرفت پروژه سد کوهبرد دهدشت، بیان کرد: این پروژه از محل منابع اعتباری استانی در حال احداث بوده در صورتی و علت به درازا کشیدن اتمام آن ضعف منابع مالی استانی است