مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون ۴۰۰ خانواری که خانه های آنان براثر زلزله ۵.۶ریشتری شهرستان دنا به طور کامل تخریب شده بود تسهیلات بلاعوض اسکان موقت دریافت کردند. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا؛ محمد محمدی با اشاره به اینکه این تسهیلات با هدف تامین سرپناه تا زمان تکمیل عملیات بازسازی […]

 

مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون ۴۰۰ خانواری که خانه های آنان براثر زلزله ۵.۶ریشتری شهرستان دنا به طور کامل تخریب شده بود تسهیلات بلاعوض اسکان موقت دریافت کردند.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا؛ محمد محمدی با اشاره به اینکه این تسهیلات با هدف تامین سرپناه تا زمان تکمیل عملیات بازسازی خانه های تخریب شده بر اثر زلزله پرداخت شده اظهار داشت:به هر یک از این خانواده ها ۱۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت شده است.

وی بیان کرد: همچنین یک هزار پرونده برای بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده از زلزله شهرستان دنا تشکیل شده و کار بازسازی خانه ها آغاز شده است.

مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:در زمان حاضر ۵۰ واحد مسکونی تخریب شده بر اثر زلزله شهرستان دنا در حال احداث است.

محمدی عنوان کرد: هم اکنون ۵۰ دستگاه ماشین آلات سنگین در شهرستان دنا مشغول آواربرداری است و براساس برنامه ریزی انجام شده تعداد تجهیزات آواربرداری تا پایان هفته جاری افزایش می یابد.

وی تاکید کرد:در این مدت همچنین چهار هزار و ۸۰۰ تخته چادر و ۹ تن پوشش نایلونی برای اسکان اضطراری در مناطق شهری و روستایی زلزله زده شهرستان دنا توزیع شده است.

وی ابراز داشت:کارگروه های مختلفی متشکل از مسئولان در روزهای اخیر برای بررسی وضعیت زلزله زدگان به روستاهای بخش مرکزی و پاتاوه از توابع شهرستان دنا سفر کرده اند.