مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از کلنگ زنی ۱۱ پروژه برق رسانی روستایی دهه فجر امسال در شهرستان های بویراحمد، چُرام ، کهگیلویه و باشت این استان خبرداد. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،” جمال معتمدی زاده ” با بیان این مطلب گفت: ۱۱ پروژه برق رسانی روستایی با اعتباری […]

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از کلنگ زنی ۱۱ پروژه برق رسانی روستایی دهه فجر امسال در شهرستان های بویراحمد، چُرام ، کهگیلویه و باشت این استان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،” جمال معتمدی زاده ” با بیان این مطلب گفت: ۱۱ پروژه برق رسانی روستایی با اعتباری بیش از ۴۲ میلیارد و ۷۴۷ میلیون ریال در چهار شهرستان استان کهگیلویه و بویراحمد در دهه فجر امسال کلنگ زنی خواهد شد.

وی مهمترین هدف از اجرای این پروژه ها را جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها عنوان و اظهارداشت: از ۱۱ پروژه عنوان شده، شش پروژه در شهرستان بویراحمد، ۲ پروژه در چُرام، ۲ پروژه در باشت و یک پروژه در کهگیلویه قرار دارند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، روستاهای ” نظرآباد سرگچینه ، دم دیلگون و بن ریز عزیزی بویراحمد”، ” ازجونک طسوج و ده چاتی چُرام ” ، ” مرزنگون و پیچاب مرکزی باشت ” و ” لااسپید ” کهگیلویه را مهمترین پروژه های ذکر شده برای کلنگ زنی برق رسانی روستایی در این استان برشمرد.

معتمدی زاده گفت: بیش از هزار و ۷۶۰ روستای با حدود ۶۰ هزار مشترک برق در روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمت برق پایدار برخوردار هستند.

وی، سخت گذری ، کوهستانی ، طولانی بودن شبکه های برق ، پراکندگی مناطق سکونت و وجود برخی معارضات محلی را از مهمترین مشکلات پیش روی برای برق رسانی در این استان عنوان کرد.