معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، گفت: کهگیلویه و بویراحمد از نظر موقعیت قرارگیری یکی از استان های مستعد برای بروز حوادث طبیعی است و وقوع زمین لرزه های مختلف در سال های گذشته نیز نشان دهنده این موضوع است بر همین اساس برنامه ریزی برای آمادگی و مقابله با این حوادث ضروری […]

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، گفت: کهگیلویه و بویراحمد از نظر موقعیت قرارگیری یکی از استان های مستعد برای بروز حوادث طبیعی است و وقوع زمین لرزه های مختلف در سال های گذشته نیز نشان دهنده این موضوع است بر همین اساس برنامه ریزی برای آمادگی و مقابله با این حوادث ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد،کیامرث حاجی‌ زاده در نشست هماهنگی ستاد مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد گفت: بعد از شورای تامین دومین شورایی که مصوبات آن لازم ‌الاجرا است شورای هماهنگی مدیریت بحران است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر توجه به زیرساخت‌ ها تاکید کرد و گفت: توجه به مقوله پیشگیری به عنوان نخستین موضوع در دستور کار قرار گیرد.

وی بر آمادگی دستگاه‌ ها خبر داد و گفت: شتاب نگارها و ایجاد اردوگاه‌ های اضطراری مورد توجه باشد، ضمن اینکه عدم حضور دستگاه ‌ها در جلسات ستاد بحران به منزله عدم اجرای مصوبه لازم‌ الاجرای شورای بحران است.

وی بیان کرد: دستگاه ‌ها از نبود سالن‌ های چند منظوره در استان گلایه دارند، در پیگیری‌ ها متوجه شدیم سالن های چند منظوره در استان ساخته شده اما تعدادی از این سالن‌ ها از مدار خارج شده‌ اند آنوقت دستگاه‌ ها می‌ گویند سالن نداریم توصیه می ‌کنیم سالن‌ های چند منظوره به ساختار خود بازگردند.

این مسئول با اشاره به ایجاد سالن‌ های بحران برای مناطق بحرانی استان، گفت: با این مجموعه صمیمی که طی ۸ روز در استان دیدم بسیاری از مسائل استان در درون خانواده استان قابل حل است البته به دنبال راهگشایی از مرکز هم هستیم.
حاجی‌ زاده خاطرنشان کرد: بدون هیچ حاشیه‌ ای دنبال کار هستم و این شعار ما است.

معاون عمرانی بر فعال بدون رابطین بحران تاکید کرد و افزود: با تعامل و خارج از نگاه بخشی نگری بسیاری از مسائل برطرف می شود.

وی گفت: از صدا و سیما و رسانه‌ ها می‌ خواهیم در کنار مجموعه استانداری و دولت ما را کمک کنند تا از خسارت‌ ها جلوگیری شود.