سازمان تعاون روستایی نقشی کلیدی در توسعه بخش کشاورزی و رونق تولید دارد اما واقعیت این است در سال‌های اخیر و در ادامه روند مشکلات اقتصادی، این سازمان از ماموریت‌های خود فاصله گرفت و این موضوع در استان‌های محروم عملا تا مرز تعطیلی هم پیش رفته است. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، تعاون […]

 

سازمان تعاون روستایی نقشی کلیدی در توسعه بخش کشاورزی و رونق تولید دارد اما واقعیت این است در سال‌های اخیر و در ادامه روند مشکلات اقتصادی، این سازمان از ماموریت‌های خود فاصله گرفت و این موضوع در استان‌های محروم عملا تا مرز تعطیلی هم پیش رفته است.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، تعاون روستایی در استان کهگیلویه و بویراحمد که از همه شاخص‌های توسعه عقب بود و سال‌ها حال و روز خوشی نداشته و در انجام ساده‌ترین وطایف خود، لنگ می‌زد. در یکی دو سال اخیر نشانه‌هایی از ایفای نقش تعاون روستایی در تولید و کشاورزی قابل مشاهده است و اکنون نتایج قابل توجهی از رشد این سازمان در کهگیلویه و بویراحمد به دست آمده است.

رشد چشمگیر اعتبارات و رفاهیات، افزایش رضایت کارکنان و ارباب رجوع، اهمیت پیدا کردن این دستگاه اداری در بین سایر ادارات و ورود جسورانه آن به ماموریت‌های خود بخشی از اقداماتی است که این روزها افکار عمومی و رسانه‌ها می‌گویند تعاون روستایی در کهگیلویه و بویراحمد خیلی بهتر شده است.

در آزمونی دیگر، تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد در مجموع شاخص‌های عمومی و اختصاصی در کشور نمره قبولی گرفت و در لیست برترین‌ها قرار گرفت تا جابی که مقامات ارشد کشوری این سازمان رسما از قدرت‌الله ویسی، مدیریت این استان قدردانی کردند.


ردیف‌های بودجه‌ای که به فکر کمتر مدیری می‌رسد نه تنها در این مدت به استان آمدند بلکه این ردیف‌های بودجه‌ای پادار و دایمی شدند تا این سازمان که روزی در پرداخت پول آب و برقش عاجز بود امروزه بتواند به اصطلاح ” سری در سرها” شود.

تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد در قعر جدول توسعه بود و اکنون با جهشی قابل توجه به صدر جدول رفته و مستمر لوح تقدیرهای ماندگاری به استان کهگیلویه و بویراحمد می‌آیند که پشت‌بند آن یک کار ارزشمند برای کارکنان، ارباب رجوع و تشکل‌ها و نهایتا بخش کشاورزی بوده نه صرفا لوح تقدیرهای الکی مرسوم در بسیاری از ادارات.

بدون شک این موفقیت‌ها حاصل نمی‌شد جز با نظارت‌های مناسب و به موقع بر عملکرد سازمان و تشکل های وابسته که پیش از این تقریبا در رکود بودند.

مهمترین شاخص‌هایی که این روزها در مدیریت جدید تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد به میدان دیگری برای اقتدار این سازمان مبدل شدند پیگیری‌های بودجه‌ای برای گرفتن اعتبارات پادار، توجه به رفاهیات کارکنان، رضایت ارباب رجوع و جامعه هدف، رشد شاخص‌های عمومی و اختصاصی و پرداخت به موقع درآمدهای تکلیفی بوده است.

شاید در یک‌دهه اخیر به اندازه یکسال اخیر سفر مقامات کشوری و دیدارهای رسمی و مهم با مدیران بالادستی انجام نشده و نتیجه این تلاش‌ها معرفی تعاون روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد به کشور و نقش‌آفرینی بهتر در انجام وظایف مهم آن بوده است.

در پی موفقیت‌های اخیر تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی و معاون این سازمان رسما از مدیرکل تعاون روستایی این استان با لوح تقدیر و اهدای تشویقی و مالی به معاونین و کارکنان قدردانی کرد. در واقع عملکرد مدیرکل تعاون روستایی تهرانی‌ها را قانع کرد که سرپا بیستند و از ویسی و تیم او قدردانی کنند.