به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، هفته گذشته نماینده ولی‌فقیه به شهرستان باشت سفر کرد و ضمن بازدید از طرح‌ها و پروژه‌های شهرستان در نشست شورای اداری در جریان مشکلات قرار گرفت. در همین خصوص امروز در استانداری کهگیلویه و بویراحمد نشست کاری بررسی مصوبات سفر نماینده ولی‌فقیه  با حضور فرماندار و شهردار باشت […]

 

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، هفته گذشته نماینده ولی‌فقیه به شهرستان باشت سفر کرد و ضمن بازدید از طرح‌ها و پروژه‌های شهرستان در نشست شورای اداری در جریان مشکلات قرار گرفت.

در همین خصوص امروز در استانداری کهگیلویه و بویراحمد نشست کاری بررسی مصوبات سفر نماینده ولی‌فقیه  با حضور فرماندار و شهردار باشت و سایر مسئولان استانی و شهرستانی به ریاست سید حشمت‌الله صمیمی‌دوست برگزار شد.

معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: شهرستان باشت فاقد ترمینال مسافربری است هر چند شهرداری اقداماتی در این خصوص انجام داده اما مقرر شد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در حد توان شهرداری را حمایت کند، ضمن اینکه ۵۰۰ میلیون تومان برای راه‌اندازی ترمینال مصوب کردیم.

وی با اشاره به وضعیت نامطلوب کشتارگاه دام شهرستان گفت: مکان مورد نظر به همت شهرداری انتخاب و مقرر شد پس از اخذ مجوز و واگذاری به بخش خصوصی حوزه اقتصادی استانداری به لحاظ تسهیلات بانکی به هر میزان که نیاز باشد حمایت کند.

وی تامین آب روستای” تله چگاه”باشت را از دیگر مصوبات عنوان کرد و افزود: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی امسال ۳۰۰ میلیون اعتبار اختصاص داد و مابقی اعتبار سال ۱۴۰۰ اختصاص داده شود که شرکت آبفا موظف است این موضوع را پیگیری کند.

این مسئول ادامه داد: جاده ارتباطی باشت به چرام از دیگر مصوبات سفر نماینده ولی‌فقیه بود که مقرر شد ۲.۸ کیلومتر از این جاده با هماهنگی میان اداره حمل و نقل جاده و فرمانداری حداکثر ظرف ۱۰ روز آینده به پیمانکار توانمندی واگذار شود.

صمیمی‌دوست در خصوص جاده روستایی” مله تم” گفت: پیمانکار این طرح عملکرد ضعیفی داشت که مصوب کردیم اداره‌کل حمل و نقل جاده‌ای در زمان‌بندی ۱۰ روز در خصوص خلع ید پیمانکار و مناقصه مجدد پروژه تصمیم‌گیری کند.

معاون اقتصادی استاندار عنوان کرد: جاده پیچاب دیگر طرح مصوب بود، میان ادارات حمل و نقل و منابع طبیعی مشکلاتی وجود دارد که مصوب شد منابع طبیعی ظرف ۱۵ روز نظر مثبت خود را اعلام کند تا پروژه برای ادامه کار با مشکلی مواجه نشود.

وی در خصوص منطقه کوه‌دهک باشت گفت: کوه دهک منطقه‌ای بسیار زیبا به لحاظ گردشگری، کشاورزی و دامداری است که مقرر شد اداره حمل و نقل استان نسبت به تعیین تکلیف جاده این منطقه اقدام کند، همچنین در خصوص وضعیت آب روستا مصوب کردیم آب منطقه‌ای و شرکت آبفا در این زمینه بررسی لازم صورت گیرد و مشکل گاز و برق روستا در دستور کار قرار داد.

این مسئول بیان کرد: آبرسانی به دشت خان احمد دیگر طرح بررسی شده بود اعتبارات این طرح که بخشی در باشت و برخی در گچساران است ملی است و در اولویت دستگاه‌های اجرایی قرار دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مصلی باشت دیگر پروژه‌ای بود که مقرر شد برنامه و بودجه با توجه به موافقت‌نامه قبلی جهت تامین اعتبار همکاری لازم در این زمینه انجام شود.

گفتنی است در این جلسه حجت‌الاسلام دهقان رئیس دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد حضور داشت.