طی نشستی و با رأی اعضای خانه مشارکت چرام؛رئیس جدید خانه مشارکت مردم به مدت ۲سال انتخاب شد رئیس جدید «خانه مشارکت» مردم در سلامت شهرستان چرام انتخاب شد به گزارش قلم دنا از چرام ؛ مجمع خانه مشارکت مردم در سلامت شهرستان چرام با محوریت انتخاب رئیس خانه مشارکت و با حضور سرپرست […]

 

طی نشستی و با رأی اعضای خانه مشارکت چرام؛رئیس جدید خانه مشارکت مردم به مدت ۲سال انتخاب شد
رئیس جدید «خانه مشارکت» مردم در سلامت شهرستان چرام انتخاب شد

به گزارش قلم دنا از چرام ؛ مجمع خانه مشارکت مردم در سلامت شهرستان چرام با محوریت انتخاب رئیس خانه مشارکت و با حضور سرپرست شبکه بهداشت ودرمان و نمایندگان تشکل های مردمی در شهرستان چرام امروز ظهر در محل سالن جلسات شبکه بهداشت ودرمان چرام برگزار شد.

هدایت نیا سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان چرام در ابتدای این نشست با اشاره به اهمیت خانه مشارکت اجتماعی سلامت بیان کرد:خانه مشارکت یکی از سازمان های مردم نهاد است که از همه سمن ها وتشکل ها در این کانون عضو هستند.

وی افزود:خانه مشارکت در سلامت مردم۲سال پیش در شهرستان واستان تشکیل شد.

هدایت نیا با اشاره به فلسفه خانه مشارکت که مشارکت های مردمی است اظهار داشت:دانشگاه علوم پزشکی استان به این نکته رسیدند که اگر از تمام ظرفیت های خود استفاده کنند و به طور ایده آل هم کار کنند فقط ۲۵درصد سلامت مردم را تامین می کند و ۷۵درصد آن مشارکت های بین بخشی ومشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد و دولتی است.

سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان چرام بیان کرد:دانشگاه علوم پزشکی به این نتیجه رسیده است که اگر مردم و‌تشکل های مردمی در حوزه سلامت مشارکت کنند ؛پیشرفت بهتری حاصل می شود.

وی تصریح کرد:خانه مشارکت بحث نوپایی در نظام سلامت هست که البته در ۲سال گذشته کارآیی و خروجی مناسب نداشت که باید آسیب شناسی شود.

هدایت نیا گفت:خانه مشارکت باید صدای مردم باشد و مشکلات مردم را به گوش مسئولان برساند و‌ پل ارتباطی بین مردم ومسئولان باشد.

وی افزود: خانه مشارکت در مناسب های مختلف مانند درخت کاری ؛کمک به فرهنگ سازی برای سلامت شهروندان و همچنین در بحث بیماری کرونا خانه مشارکت می بایست با انتقال پیام و حضور فعال در فضای مجازی آگاهی بخشی وامید بخشی را به مردم انتقال دهند و نظارت بر بیماران در دوران قرنطینه را انجام دهند همانطور که در استان قزوین موفقیت های خوبی در این زمینه داشتند.

سرپرست شبکه بهداشت ودرمان چرام با اشاره به اینکه انتظاراتی که از خانه مشارکت در ۲سال گذشته در شهرستان داشتیم برآورده نشد ؛انتظار هست رئیس واعضای جدید خانه مشارکت شهرستان فعال تر باشند و پیگیری های بیشتری داشته باشند.

وی افزود:کار مشارکت مردمی زمان بر هست و باید نهادینه شود تا فرهنگ سازی مشارکت مردم صورت گیرد.

هدایت نیا افزود:خانه مشارکت در هر شهرستان یک رئیس دارد که در همه شهرستان های استان و یک رئیس مشارکت استانی دارد که انتظار هست باری از دوش حوزه سلامت بردارند و ما هر جا لازم بود به عنوان پشتیبان کننده حمایت می کنیم‌.

به گزارش قلم دنا در پایان این جلسه ؛ و با رأی اعضای خانه مشارکت شهرستان چرام ؛ «علی یاری زاده» به عنوان رئیس جدید خانه مشارکت مردم در سلامت شهرستان چرام به مدت «۲»سال انتخاب شد.
همچنین محمود جانی پور به عنوان نایب رئیس معرفی شد.