معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کهگیلویه و بویراحمد از آغاز فصل جدید کاوش باستان شناسی در بافت تاریخی دهدشت خبر داد. “رحیم دادی نژاد” افزود: هدف از کاوش در بافت تاریخی دهدشت پیگردی و خواناسازی باروی تاریخی ارگ حکومتی معروف به محمد خان حاکم شهر در دوره […]

 

معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کهگیلویه و بویراحمد از آغاز فصل جدید کاوش باستان شناسی در بافت تاریخی دهدشت خبر داد.

“رحیم دادی نژاد” افزود: هدف از کاوش در بافت تاریخی دهدشت پیگردی و خواناسازی باروی تاریخی ارگ حکومتی معروف به محمد خان حاکم شهر در دوره صفوی است.

وی تصریح کرد: با کاوش این محوطه عرصه و حریم تاریخی ارگ مشخص و راه برای شناسایی و مرمت بخش های ازبین رفته ارگ تاریخی هموار خواهد شد.

معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: با ادامه کاوش های باستان شناسی در محدوده بافت تاریخی دهدشت اطلاعات و ظرفیت های تاریخی منطقه برای صیانت از این بافت ارزشمند استخراج و شناسایی می شود.

به گزارش قلم دنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کهگیلویه و بویراحمد، بافت تاریخی دهدشت در تاریخ ۲۷ مرداد ۱۳۶۴ با شماره ثبت ۱۶۸۹ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است.

شر قدیمی و تاریخی دهدشت، در استان کهگیلویه و بویراحمد مربوط به دوره صفوی است.