به گزارش پایگاه خبری قلم دنا ، رئیس و کارکنان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، در پی اقدام نشریه هتاک فرانسوی «شارلی ابدو فرانسه» در بازنشر کاریکاتور‌های موهن به پیامبر اکرم‌ (ص) و قرآن کریم، بیانیه صادر کرد؛ متن بیانیه بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم (إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّکْرَ وَإِنَّا لَهُ […]

 

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا ، رئیس و کارکنان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، در پی اقدام نشریه هتاک فرانسوی «شارلی ابدو فرانسه» در بازنشر کاریکاتور‌های موهن به پیامبر اکرم‌ (ص) و قرآن کریم، بیانیه صادر کرد؛

متن بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
(إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّکْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ)

اخیراً توسط عده‌ای در کشور سوئد و یک نشریه فرانسوی به ساحت مقدس قرآن کریم توهین شده و نسخه‌ای از این آخرین مائده آسمانی را سوزاندند و تصاویری موهن علیه رسول الله حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) نشر گردید. ولی حقیقت این است که قرآن را با آتش جهل، تعصب و حقیقت‌ستیزی، نمی‌توان به آتش کشید و به خیال واهی، برکات انسان‌ساز آن را در اعتلای جامعه بشری از میان برداشت و سراج منیر رسول الله حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) را خاموش کرد.
خاتم النبیین محمد بن عبد الله رسول رحمت برای جهانیان و قرآن سند صلح، دوستی و کتاب احترام به حقوق انسان‌ها است لذا مسلمان حقیقی حفظ حرمت مقدسات دینی و همه کتب آسمانی را ضروری می‌داند و همگان را به حفظ صلح و دوستی در جهان فرامی‌خواند.
غربی‌ ها بدانند اهانت به مقدسات، کاری پر خطر و موجب تزلزل مبانی همزیستی مسالمت‌آمیز است و نزد همه ادیان و انسان‌های خردمند ناپسند و نکوهیده است. جسارت، گستاخی اهانت به اعتقادات بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون مسلمان، گناهی نابخشودنی است و برخورد بازدارنده مؤثر کشور‌های های غربی و مجامع بین‌المللی لازم است و باید از تکرار چنین اعمال شرم‌آوری، جلوگیری شود و با عاملان این اقدام شنیع برخورد شود تا بشریت از تحجر رها، ظلم و ستم برچیده شود و حق و حقیقت و صلح و دوستی میان ملت‌ها حاکم شود.
شایسته است علمای اسلام، نهاد‌ها و مراکز علمی در این عرصه حضوری جدی داشته و اعتراض خود را از چنین اقداماتی به گوش جهانیان برسانند و عموم مسلمین و دولت‌های اسلامی توهین به مقدسات را محکوم نمایند.

علی سلحشوری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد