مهندس افروشته رئیس مرکز بهداشت شهرستان کهگیلویه در پیامی دوازدهم شهریور ماه روز بهورز را به تمامی بهورزان خدوم و پرتلاش این شهرستان تبریک گفت. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا متن پیام بدین شرح می باشد: بسمه تعالی بهورزان به عنوان سربازان خط مقدم نظام سلامت، و بعنوان نخستین محل دسترسی مردم، نقشی بسیار […]

مهندس افروشته رئیس مرکز بهداشت شهرستان کهگیلویه در پیامی دوازدهم شهریور ماه روز بهورز را به تمامی بهورزان خدوم و پرتلاش این شهرستان تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا متن پیام بدین شرح می باشد:
بسمه تعالی
بهورزان به عنوان سربازان خط مقدم نظام سلامت، و بعنوان نخستین محل دسترسی مردم، نقشی بسیار حیاتی را در سلامت ‌جامعه‌ به عهده دارند.
بهورزان از موثرترین نیروها در ارتقای سلامت بوده و فعالیتهای آنها در تامین، حفظ و ارتقای سلامت جامعه نقشی حیاتی دارد، به طوریکه با کمترین هزینه و امکانات، و با تلاش و فعالیت شبانه روزی خود، نقش مهم و تاثیرگذاری در پیشگیری از بیماریها و صیانت از سلامت مردم دارند.

بهورزان جامعه نگرترین دانش آموختگان نظام سلامت هستند و ارائه خدمات مراقبتهای اولیه بهداشتی درمانی توسط بهورزان در جامعه روستایی از عوامل موثر در توسعه شاخصهای انسانی می باشد که موجب توسعه شاخصهای اجتماعی می شود.
مراقبتهای اولیه سلامت شامل مراقبتهای اصلی و اساسی بوده که اکثریت افراد جامعه و گروههای هدف به آنها نیاز دارند، مراقبتهای اولیه سلامت عمدتا” بر محور پیشگیری استوار بوده که از طریق پیشگیری از بروز بیماریها و ناتوانی ها هم باعث ارتقاء سلامت شده و هم هزینه های سلامت را کاهش می دهند که بهورزان ارائه دهندگان این خدمات اولیه سلامت در خانه های بهداشت در مناطق روستایی می باشند.
اگر امروز شاهد ریشه کنی بیماری‌هایی مانند فلج اطفال، کاهش مرگ و میر کودکان و مادران و کاهش بیماری‌های واگیر هستیم؛ باید همه‌ را مرهون ‌زحمات‌ و تلاش‌ بهورزان‌ بدانیم‌، زیرا ارتقای‌ شاخص‌‌های‌ بهداشتی‌ به ویژه در روستاها در گروی تلاش‌ و فعالیت‌ این‌ عزیزان‌ است‌.
در همین راستا، دوازدهم شهریورماه روز بهورز را خدمت زحمتکش ترین و کارآمدترین نیروها در حوزه سلامت شهرستان تبریک عرض نموده و برای بهورزان عزیز موفقیت و تندرستی را از درگاه خداوند متعال آرزومندم.

مهندس لطف الله افروشته
معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان کهگیلویه