رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به ۷۱ نفر خبر داد و گفت: امروز متاسفانه یک بیمار ۶۱ ساله گچسارانی بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان شهید جلیل یاسوج جان خود را از دست داد. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا؛ دکتر پرویز یزدانپناه گفت: در بیست […]

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به ۷۱ نفر خبر داد و گفت: امروز متاسفانه یک بیمار ۶۱ ساله گچسارانی بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان شهید جلیل یاسوج جان خود را از دست داد.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا؛ دکتر پرویز یزدانپناه گفت: در بیست و هفتمین روز از مردادماه، ۲۰۲ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۸۰ نفر مبتلای قطعی و ۱۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی اذعان داشت: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۳۵۸۰ مورد گزارش شده است.

دکتر یزدان پناه اظهار داشت: از ۱۷۶ نمونه دریافت شده از بیماران، ۹۶ درصد نمونه های مثبت در شهرستان های بویراحمد(۴۵)،کهگیلویه(٣٧) و گچساران(١۴) بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: تاکید می‌کنیم چنانچه بخواهیم به سلامت از برهه حساس کووید۱۹ عبور کنیم لازم است دستورالعمل های بهداشتی فردی و اجتماعی را به شیوه صحیح رعایت کنیم.

وی اظهار داشت: ضروری است فاصله فیزیکی خود را رعایت کنید، از حضور در تجمعات و مراسمات ترحیم، تشییع، عروسی و دورهمی ها خودداری کرده و چنانچه مجبور به حضور در مکان های سربسته و شلوغ هستید فاصله حداقل یک و نیم متری را رعایت و از ماسک استفاده کنید.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر این بیماری درمان قطعی ندارد و باید در پیشگیری از ابتلا به آن گام برداریم.