رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار مبتلایان کووید۱۹ استان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، دکتر پرویز یزدان‌پناه گفت: هم اکنون ۱۸۴ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۷۵ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۱۲ بیمار در بخش های ویژه تحت […]

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار مبتلایان کووید۱۹ استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، دکتر پرویز یزدان‌پناه گفت: هم اکنون ۱۸۴ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۷۵ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۱۲ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

وی اذعان داشت: امروز نیز جواب ۱۸۴ نمونه را از آزمایشگاه دریافت نمودیم که بیشترین موارد مثبت مربوط به بویراحمد(۶۷ درصد)، لنده(۱۲ درصد)، کهگیلویه(۷درصد) و دنا (۵ درصد) بود.

دکتر یزدان پناه با اشاره به نزدیک شدن شهرستان بویراحمد به وضعیت قرمز، ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد۳۵۲۱ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی خاطرنشان کرد: بارها و بارها در خصوص ناشناخته بودن ویروس کرونا و خطرناک بودن آن صحبت شده است اما متاسفانه برخی ها اعتقاد چندانی به این موضوع ندارند و بدون سلاح و با آغوشی باز به پیشواز کرونا می روند.

دکتر یزدان پناه با اشاره به سخت تر شدن شرایط در روزهای آینده اذعان داشت: برای مبارزه با کرونا و تداوم روند کنترل آن نیازمند همراهی بیش از پیش مردم شریف استان در زمینه رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به هزار چهره بودن کووید ۱۹، افزود: در حال حاضر شرایط استان از نظر ابتلا به کرونا بحرانی و هشدار دهنده بوده و در صورت ادامه این روند به نقطه اوج بیماری نزدیک می شویم.وی خواهان رعایت دستورالعمل های بهداشتی ، استفاده از ماسک و فاصله گذاری فیزیکی بیش از ٢ متر توسط ادارات ، نهادها و موسسات اقتصادی و همه مردم به میزان بیش از ٩٠ درصد و عدم حضور در تجمعات شد تا بتوان ویروس را کنترل و مهار کرد و مرگ و میر در استان کاهش یابد.