رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: در چند ماه اخیر بالغ بر سه هزارو ۶۰۳ مورد تست کرونا در گچساران انجام شد.   به گزارش پایگاه خبری قلم دنا دکتر آرین غلامیان در آئین تجلیل از خبرنگاران گچساران افزود: خبرنگاران همواره بازوی قوی می باشند و همواره پلی بین مسئولین و مردم هستند. […]

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: در چند ماه اخیر بالغ بر سه هزارو ۶۰۳ مورد تست کرونا در گچساران انجام شد.

 

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا دکتر آرین غلامیان در آئین تجلیل از خبرنگاران گچساران افزود: خبرنگاران همواره بازوی قوی می باشند و همواره پلی بین مسئولین و مردم هستند.

وی بیان کرد: شبکه بهداشت ودرمان گچساران با توجه به شرایط خاصی که ویروس کرونا به وجود آورده است همواره با تلاش شبانه روزی در راستای انجام وظیفه خود در تمامی مراحل به جد تلاش کرده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران تصریح کرد: در چند ماه اخیر بالغ بر سه هزارو ۶۰۳ مورد تست کرونا در گچساران انجام شد که از این نیزان ۲۴درصد مثبت بوده است.

غلامیان با اشاره به اینکه از این تعداد بالغ بر ۴۶ درصد خانم و ۵۴ درصد مرد بودند عنوان کرد: از این تعداد ۲۶درصد فوتی وبیش از ۷۱درصد از مبتلایان به کروتا بهبود یافته اند.

وی گفت: با توجه به اینکه در سه هفته اخیر روند شیب کرونا به یک شیب ملایم تبدیل شده در حال حاضر نیز وضعیت شهرستان گچساران قرمز می باشد و این رعایت کامل پروتکل های بهداشتی را از سوی شهروندان ضروری کرده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران خاطر نشان کرد: انتظار می رود تا شهروندان گچساران همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده تا بتوانیم از وضعیت قرمز خارج شویم.

غلامیان بیان کرد: از ابتیدا امسال ۱۱ هزارو ۴۶ مورد بازدید از مراکزتهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن و دیگر اصناف انجام شده است.

وی افزود: در همین مدت زمان نیز ۴۲۲مورد اخطار صادر گردید و ۲۷۵مورد به دلیل رعایت نکردن موارد بهداشتی پلمپ شدند.

رئیس مرکز بهداشت و درمان گچساران ادامه داد: ۳۶مورد واحد صنفی متخلف به واحد قضایی و تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

رییس بیمارستان شهید رجایی گچساران نیز در این آیین اضافه کرد: از ابتدای تیر تاکنون در زمینه بیماری کرونا بیش از ‌یکهزارو ۳۳۵نفر به این بیمارستان مراجعه کردند ، که از این تعداد۳۸۵نفر بستری شدند که از این تعداد ۲۴ نفر بستری و ۱۵ مورد نیز به طور قطعی به بیماری کرونا مبتلا بودند.

سید طاهر حسینی افزود: دریک ماه گذشته بالغ بر ۱۹ نفر در این شهرستان بر اثر کرونا فوت کردند و۴۳ مورد نیز به بیمارستان شهید جلیل یاسوج اعزام شدند.

رییس بیمارستان شهید رجایی گچساران تصریح کرد: کرونا بیماری ناشناخته ای است، گجساران در ابتدا وضعیت خوبی داشت اما بدلیل سهل انگاری همه به وضعیت قرمز رسید،اما امروز بازهم شرایط بهتری داریم و رعایت اصول بهداشتی باید با جدیت از سوی مردم صورت گیرد.

حسینی عنوان کرد: بیش از ۳۰نفر از کادر بهداشتی ما درگیر کرونا شده اند در حالی که برخی کادر درمان ما تعداد ۸۰ نفر نیز به این بیماری مبتلا شدند.

وی گفت: در بیمارستان افراد فقیری بودند که با درمان رایگان برخورد کرده ایم و مشکلی برای ترخیص افراد بی بضاعت هم نداریم.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا در پایان از اصحاب رسانه گچساران با اهدای هدایا و لوح تقدیر تجلیل شد.