به گزارش پایگاه خبری قلم دنا به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چرام، سید محمد تقوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چرام گفت: جشنواره قرآن و عترت استان که قرار بود اسفندماه ۹۸ برگزار شود و بدلیل شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری آن میسر نبود از تاریخ […]

 

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چرام، سید محمد تقوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چرام گفت: جشنواره قرآن و عترت استان که قرار بود اسفندماه ۹۸ برگزار شود و بدلیل شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری آن میسر نبود از تاریخ ۲۰ مرداد لغایت ۲۶ مرداد در سراسر استان برگزار خواهد شد.

تقوی تصریح کرد: در تمام شهرستان های استان این جشنواره برگزار خواهد شد و داوری بصورت متمرکز و در مرکز استان انجام خواهد شد و از تمام اجراها فیلم گرفته خواهد شد و در مرکز استان داوری خواهند شد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان چرام افزود:جشنواره شهرستان چرام هم در روز چهارشنبه ۲۲ مرداد ۹۹ در مسجد صاحب الزمان چرام برگزار می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چرام گفت: از شهرستان ما خوشبختانه پتانسیل خوبی هم در زمینه قرآنی دارد و جوانان خوب و مستعد و توانمندی داریم که در رشته های حفظ کل، حفظ پنج جزء، ده جزء، بیست جزء و حفظ جزء سی ام برای کودکان و نوجوانان و ترتیل و قرائت متقاضیان شرکت خواهند کرد.

وی افزود: از شهرستان چرام در همه رشته ها ۳۷ نفر شرکت کننده خواهیم داشت که با دیگر قرآن آموزان و قرآن پژوهان رقابت خواهند کرد. همچنین گروه تواشیح ما هم در رشته سرود و آواها و نواها که متولی آن دبیرخانه مساجد استان هست شرکت خواهند کرد و همچنین در مسابقه کتابخوانی هم که متولی آن اداره ارشاد شهرستان بهمئی هست شرکت خواهند کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چرام اضافه کرد: همزمان با جشنواره قرآن و عترت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چرام هم اقدام به برگزاری جشنواره شهرستانی خوشنویسی کتابت قرآن کریم می کند که تا کنون خوشنویسان شهرستان چرام حدود ۱۵ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند و این جشنواره با همکاری اداره کل و انجمن خوشنویسان شهرستان چرام برگزار می‌شود که در روز اختتامیه جشنواره استانی قرآن و عترت از برگزیدگان جشنواره خوشنویسی هم تجلیل خواهد شد .

تقوی گفت :به سه نفر از کسانی که از نظر داوران بهترین خط را نوشته باشند تجلیل خواهیم کرد.

وی گفت :با توجه به برگزاری جشنواره قرآن و عترت در روز چهارشنبه ساعت ۱۵ عصر در مسجد صاحب الزمان شهر چرام لذا تمامی پروتکلهای بهداشتی رعایت خواهد شد و با کیفیت مطلوب بهداشتی این جشنواره برگزار خواهد شد و داوران بصورت تک تک از عزیزان آزمون خواهند گرفت. و کسی بدون ماسک و دستکش وارد مسجد نخواهد شد و ما برای احتیاط ماسک و دستکش و ژل دست و الکل تهیه خواهیم کرد و در درب ورودی مسجد خواهیم گذاشت که اگر قاری قرآنی فراموش کرده باشد وسایل بهداشتی همراه خودش بیاورد از این وسایل استفاده خواهد کرد.

متولی فرهنگ و هنر شهرستان چرام در پایان از جناب آقای پیرسبزی مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ،دکتر افشار امام جمعه محترم و دکتر فتاحی اصل فرماندار محترم بخاطر حمایت های مادی و معنوی  برای برگزاری از هیات امنای مسجد صاحب الزمان برای برگزاری این جشنواره تقدیر و تشکر کرد.