رئیس اداره دامپزشکی کهگیلویه گفت: به مناسبت دهه ولایت و امامت اکیپ دامپزشکی با اعزام به مناطق چاروسا خدمات رایگان ارائه داد. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، به مناسبت دهه امامت و و لایت اکیپ دامپزشکی شهرستان به مناطق دورافتاده بخش چاروسا اعزام و خدمات رایگان ارائه داد. سید علی‌اکبر حسینی در حاشیه این […]

رئیس اداره دامپزشکی کهگیلویه گفت: به مناسبت دهه ولایت و امامت اکیپ دامپزشکی با اعزام به مناطق چاروسا خدمات رایگان ارائه داد.

ارائه خدمات رایگان دامپزشکی در روستاهای چاروسا

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، به مناسبت دهه امامت و و لایت اکیپ دامپزشکی شهرستان به مناطق دورافتاده بخش چاروسا اعزام و خدمات رایگان ارائه داد.

سید علی‌اکبر حسینی در حاشیه این مراسم اظهار داشت: در راستای امنیت غذایی، اشتغال پایدار، بهبود سلامتی و جلوگیری از مهاجرت به شهر اکیپ‌های دامپزشکی به مناطق شهرستان اعزام می‌شوند.

رییس اداره دامپزشکی کهگیلویه گفت: در این سفر روستاهای صعب العبور ولی بکر دلی مهتاب، دلی کما و هفت چشمه بازدید و سرکشی شد.

حسینی تصریح کرد: در این بازدید وضعیت بهداشت و سلامت جمعیت دامی منطقه و مشکلات دامداران بررسی شده است.

وی با بیان اینکه معاینه و درمان دام‌های بیمار از دیگر خدمات است،گفت: کارشناسان دامپزشکی به آموزش چهره به چهره در خصوص بیماری‌های مشترک بین انسان و دام، واکسیناسیون تعدادی از دام‌ها و توزیع بسته‌های دارویی و سم رایگان بین دامداران پرداختند.

رییس دامپزشکی کهگیلویه با بیان این که این شهرستان از قطب‌های اصلی دامپروری استان بوده و تعداد زیادی دامدار از این طریق ارتزاق و گذران زندگی می‌کنند، اضافه کرد: فعالیت‌ها و خدمات دامپزشکی با تامین سلامت جمعیت دامی منطقه نقش بسزایی در اشتغال، امنیت غذایی و جلوگیری از مهاجرت دامداران به شهرها دارد .

این مسوول تصریح کرد: الزام به کشتار دام در کشتارگاه و نظارت و بازرسی بهداشتی لاشه‌ها،  نظارت و بازرسی بر فعالیت قصابی‌ها،  مرغ و ماهی فروشی‌ها و اماکن غذایی از دیگر وظایف حوزه دامپزشکی است.

حسینی گفت: واکسیناسیون تب مالت و تست سل در دام‌ها و حذف دام‌های آلوده از مهترین خدمات دامپزشکی در تامین سلامت و بهداشت مواد خام دامی ( گوشت ، مرغ، ماهی …) و جلوگیری از مبتلا شدن جمعیت انسانی به بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است.

وی گفت: از اواخر سال ۹۶ تاکنون با موافقت با درخواست تاسیس تعداد چهار باب درمانگاه و سایر مراکز وابسته دامپزشکی در بخش های دیشموک، چاروسا، مرکزی و دهستان قلعه دختر علاوه بر خدمت رسانی شبانه روزی به دامداران در تمام نقاط شهرستان زمینه اشتغال مستقیم چهار نفر دکتر دامپزشک به صورت مستقیم  و تمام وقت و همچنین تعدادی از سایر رده‌های دامپزشکی فراهم شده است که نقطه عطفی در اشتغال دامپزشکان در بخش خصوصی در یک شهرستان خواهد بود.