جلسه طرح احیا و تعادل بخشی شهرستان های کهگیلویه، چرام و لنده، با حضور مدیر عامل و معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، در اداره منابع آب شهرستانهای کهگیلویه، چرام و لنده برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، در این جلسه و پس از ارایه گزارشی […]

 

جلسه طرح احیا و تعادل بخشی شهرستان های کهگیلویه، چرام و لنده، با حضور مدیر عامل و معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، در اداره منابع آب شهرستانهای کهگیلویه، چرام و لنده برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، در این جلسه و پس از ارایه گزارشی از آخرین وضعیت منابع آبی و روند اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی توسط رئیس اداره منابع آب شهرستان های گهگیلویه، لنده و چرام، رسول فرهادی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان، ضمن تاکید بر اهمیت طرح احیاء و تعادل بخشی و تلاش بیشتر برای سازگاری با کم آبی، گفت: طرح احیاء و تعادل بخشی، مسیری روشن را ترسیم کرده که با توجه به شرایط خاص کشور و همچنین شرایط استان، می باید مصوبات لازم برای اجرای بهتر و گسترده تر آن تدوین و در سریع ترین زمان ممکن نیز اجرا شود.

وی، با بیان اینکه خوشبختانه شورای حفاظت از منابع آب استان و شهرستانها با نگاه خوب و ارزشمندی که در زمینه حفاظت و صیانت از منابع آبی داشته اند، کمک موثری در اجرای هر چه بهتر این طرح هستند، اظهار داشت: باید سطح تعامل با دستگاههای مرتبط و خصوصا دستگاه قضایی برای اخذ احکام مورد نیاز را افزایش دهیم و از همه توان و ظرفیت موجود بهره ببریم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان، بر مواردی همچون پایش و نظارت بر رودخانه ها و رفع تصرفات و تجاوزهای احتمالی، طرح برخی موارد ضروری و مهم در شورای حفاظت منابع آب، توجه به موضوع ممنوعیت کشت برنج تحت پوشش منابع آب زیرزمینی و مدیریت آن در شبکه ها، تعیین تکلیف چاههای غیر مجاز، نصب کنتورهای هوشمند و … و نیز به روز رسانی تجهیزات و ابزار فنی در سطح ادارات تابعه تاکید کرد.

همچنین، آرش مصلح، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، رویکردهای مهم حفاظت و صیانت از منابع آبی و راهبردهای ملی در این خصوص را تشریح و نسبت به برش عملیاتی طرح احیا و تعادل بخشی در این شهرستان ها تاکید کرد و گفت: رسیدن به اهداف پیش بینی شده برای طرح احیاء و تعادل بخشی، در سایه همکاری جمعی میسر است و با تعامل و مسئولیت پذیری خوبی که نزد همکاران ادارات شهرستانی سراغ دارم، به لطف خدا به این مهم خواهیم رسید.

در پایان، آسیب ها، چالش ها، پیشنهادات و نظرات توسط کارشناسان و ‌پرسنل، ارایه و مقرر شد برنامه و تقویم مصادیق مهم و دستور کار اداره منابع شهرستان های کهگیلیویه، چرام و لنده تهیه و بر اساس آن اقدام گردد.