رئیس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد به تعیین تکلیف پروژه‌های ساختمانی و تجهیزاتی بیمارستانی اشاره کرد و گفت: ساخت بیمارستان چرام دچار مشکل شد، چون تحت تاثیر همان مسائل بیرونی قرار گرفت. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا از چرام علی اصغر خیبر ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس […]

 

رئیس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد به تعیین تکلیف پروژه‌های ساختمانی و تجهیزاتی بیمارستانی اشاره کرد و گفت: ساخت بیمارستان چرام دچار مشکل شد، چون تحت تاثیر همان مسائل بیرونی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا از چرام علی اصغر خیبر ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس شبکه بهداشت و درمان چرام با بیان اینکه ماموریت وزارت بهداشت و رسالتی که بر عهده دارد حفظ و ارتقا سطح سلامت جامعه است، اظهار کرد: این وظیفه بسیار سنگینی است که رسالت و جایگاه ما را متمایزتر از سایر دستگاه های اجرایی می کند،وزارت بهداشت تمام وقایع حیاتی یک فرد را از بدو تولد تا مرگ در تمام زمینه ها برعهده دارد.

رئیس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمدبا اشاره به این مطلب که عوامل اجتماعی تاثیرگذار بر سلامت را باید پایش کنیم،عنوان کرد: سیستم بهداشت و درمان نباید سیاسی شود، در یک مقطع بسیار کوچکی افتاد و عوارضی بر سیستم بهداشت و درمان باقی گذاشت که سالهای سال با آن جلو می رویم.

وی،افزود: روزی که جناب یزدان پناه مسئولیت را بر عهده گرفت بخاطر همین جریان ۱۹۲ میلیارد دانشگاه علوم پزشکی بدهکاری داشت، حدود ۳۰۰ نیرو خارج از ضابطه به سیستم بهداشت و درمان تحمیل شد که مزایا و حقوق کارکنان تحت تاثیر این مسئله قرار گرفت،۳۰۰ نیرویی که توانایی کار کردن و کمک به این سیستم را نداشتند و تحت عنوان نیروهای خدماتی به کار گرفتند ولی این نیروها مثلا دکترا داشتند و این ضربه سنگینی بود که به این سیستم وارد شد.

این مسئول به تعیین تکلیف پروژه‌های ساختمانی و تجهیزاتی بیمارستانی اشاره کرد و ادامه داد: چرا بیمارستان چرام دچار مشکل شد، چون تحت تاثیر همان مسائل بیرونی قرار گرفت، مناقصه‌ای انجام نگرفت، قراردادی وجود نداشت، پولی پرداخت نشده و نقشه آماده نداشت، وقتی خواستیم در مسیر درست بیمارستان را پیش ببریم با وجود این مشکلات در صورت ساخت بیمارستان چه کسی باید پاسخگو می‌بود.

وی در بخش بعدی از سخنان خود به بیماری کوید ۱۹ اشاره داشت و خاطرنشان کرد: با تلاش همکاران و ارتباطات خوبی که در سطح جامعه وجود داشت،استان کهگیلویه و بویراحمد در کل کشور نمره ۲۰ گرفت؛در حال حاضر جناب استاندار و یزدان پناه به صورت ویدیو کنفرانس به رئیس جمهور محترم گزارش می‌دهند تا از تجربه موفق دانشگاه علوم پزشکی استان به سایر استان ها انتقال دهند.

خیبر در خصوص موضوع نشست و با بیان اینکه تغییرات و جابجایی طبیعی است،ابراز کرد:در سیستم ما بعد از چند سال از تجربیات مدیر در جای دیگر استفاده می کنیم،مهندس جعفری یکی از سالم ترین و پاک ترین و توانمندترین مدیران و کارشناسی واقعی بود،۱۰۰ درصد از وی در دوران مسئولیت راضی بودیم،در زمان شیوع کرونا در جلسه استانی مطرح شد که جناب جعفری بهترین عملکرد را در شهرستان چرام نسبت به سایر شهرستان ها دارد.

وی با بیان اینکه از تجربیات جعفری در سطح استان استفاده خواهیم کرد و اجازه نمی دهیم نیروهای خوبی که داریم از دست برود، گفت: رئیس جدید شبکه بهداشت و درمان چرام۱۷ سال سابقه کار دارد،سیستم را خوب می شناسد و می تواند پایش کند،می داند جهت رفع مشکلات شهرستان با چه کسی ارتباط برقرار کند، از جناب هدایت نیا انتظار داریم انرژی خود را بر بحث بیمارستان گذاشته تا زودتر بتوانیم این بیمارستان را به بهره برداری برسانیم.