مدیرعامل بیمه اجتماعی کشاورزان ،روستائیان و عشایر گفت:نخستین جشنواره قصه‌گویی کودکان روستایی و عشایر با عنوان «قصه‌گوی صبا» با هدف ترویج فرهنگ قصه‌‌گویی و ارتقای دانش اقتصادی کودکان روستایی و عشایر، از ۲۳ تیرماه آغاز شده است . به گزارش پایگاه خبری قلم دنا به نقل از روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان […]

 

مدیرعامل بیمه اجتماعی کشاورزان ،روستائیان و عشایر گفت:نخستین جشنواره قصه‌گویی کودکان روستایی و عشایر با عنوان «قصه‌گوی صبا» با هدف ترویج فرهنگ قصه‌‌گویی و ارتقای دانش اقتصادی کودکان روستایی و عشایر، از ۲۳ تیرماه آغاز شده است .

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا به نقل از روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، همزمان با شیوع موج دوم کرونا، این صندوق با هدف پُرکردن اوقات فراغت کودکان روستایی و عشایر و نیز تقویت مهارت قصه‌گویی، گردآوری داستان‌های بومی، قصه‌های محلی و فولکلور، نخستین جشنواره قصه‌گویی کودکان روستایی و عشایر را برگزار می‌کند.

کریمی افزود: افزایش دانش اقتصادی و آشنایی با مفهوم پس‌انداز و تقویت روحیه آینده‌نگری در کودکان از دیگر اهداف این جشنواره است.

وی در ادامه گفت؛نحوه شرکت جشنواره به شرح زیر است:
تمام کودکان ۵ تا ۱۲ ساله روستایی و عشایر و شهرهای زیر بیست هزار نفر جمعیت استان کهگیلویه وبویراحمد می‌توانند برای شرکت در این جشنواره، یکی از قصه‌های بومی محل زندگی خود، یا قصه خیالی خود با محوریت شخصیت یک «قلک جادویی» را رو به دوربین تلفن همراه، تعریف کنند و ویدئوی ضبط شده را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

کریمی تاکید کرد:کودکان علاقه‌مند روستایی و عشایر می‌توانند تا تاریخ ۲۰ مردادماه ویدئوهای ضبط شده خود را از طریق واتساپ به شماره ۰۹۱۲۷۹۸۴۴۰۲ یا ایمیل به آدرس ghesegoo.saba@gmail.com ارسال کنند. که برندگان جشنواره ۲۵ تا ۳۰ مردادماه معرفی خواهند شد.

مدیرعامل بیمه کشاورزان،روستائیان و عشایر افزود:صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در حال حاضر حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار بیمه‌شده و مستمری‌بگیر دارد و با حدود ۲ هزار کارگزاری در سطح کشور مشغول ارائه خدمات بیمه‌ای است.

کریمی گفت:انتشارات زرافه، ماهنامه قلک، انتشارات هوپا و پخش مداد آبی، صندوق را در برگزاری این جشنواره، همراهی خواهند کرد.