به گزارش قلم دنا، مهدی نوری پور معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه خبری از پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی عملیات گابیون بندی محور یاسوج شیراز خبر داد و گفت؛این پروژه از ابتدای خرداد ماه امسال آغاز شده و خوشبختانه پیشرفت […]

به گزارش قلم دنا، مهدی نوری پور معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه خبری از پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی عملیات گابیون بندی محور یاسوج شیراز خبر داد و گفت؛این پروژه از ابتدای خرداد ماه امسال آغاز شده و خوشبختانه پیشرفت فیزیکی قابل قبولی داشته است.

وی افزود، هدف از اجرای پروژه گابیون بندی یا توری سنگی استحکام سازه های مختلف و کاهش خطر تخریب و ریزش پایین دست راههاست.

این مسئول عنوان کرد، با توجه به حجم بالای ترافیک عبوری بین دو مرکز استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد و وضعیت جنس خاک محور یاسوج شیراز (از کیلومتر ۱۵ تا ۳۵ در نقاطی در پایین دست و بالا دست این محور) از جمله کیلومتر ۲۲بصورت نقطه ای در پایین دست محور نیاز به این عملیات داشت.

نوری پور محل اعتبار این پروژه را اعتبارات ملی سازمان دانست و گفت؛این پروژه با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در حال اجرا می باشد.

معاون راهداری استان در پایان از زحمات بی وفقه و شبانه روزی همکاران خود در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویر احمد تقدیر و تشکر کرد.