در راستای طرح ملی ارتقای کیفیت روکش آسفالت و طرح ملی ابرار عملیات زیر سازی و روکش آسفالت 1500 متر جاده تنگ ماغر-لیکک بهمئی از چند روز گذشته آغاز شده است.

به گزارش قلم دنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد، سید محمد نصیری راد مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت و گفت؛در راستای طرح ملی ارتقای کیفیت روکش آسفالت و طرح ملی ابرار عملیات زیر سازی و روکش آسفالت ۱۵۰۰ متر جاده تنگ ماغر-لیکک بهمئی از چند روز گذشته آغاز شده است.

 وی افزود؛این پروژه بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و انشاالله در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.
مدیر کل راهداری استان در ادامه افزود: پل ها به عنوان یکی از ارکان اصلی و پراهمیت راهها محسوب می شوند و در همین راستا دو پل بزرگ که از دغدغه های مردم فهیم شهرستان بهمئی بود تعمیر شدند.
سید محمد نصیری راد مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده استان کهگیلویه و بویراحمد همچنین از اجرای عملیات گسترده خط کشی در سطح محورهای ارتباطی این شهرستان خبر داد و عنوان نمود: به منظور ایمن سازی محورهای شهرستان بهمئی، بیش از ۴۰ کیلومتر خط کشی در محورهای این شهرستان انجام شد.
این مسئول عنوان کرد؛خط کشی راهها یکی از مهترین علائم آگاهی دهنده جهت نظم دادن و هدایت کردن حرکت وسایل نقلیه و بالابردن ایمنی تردد برای کاربران جاده ای محسوب می گردند که مستقیما در دید راننده قرار گرفته و با وی یک حس نزدیک و متقابل برقرار می نمایند.
وی ادامه داد: از این رو این اداره کل به منظور افزایش ایمنی محور، و هدایت و آگاهی دادن به کاربران جاده ای بخصوص در زمان مه گیر بودن مناطق کوهستانی و در زمان تردد در شب که با دید محدود همراه است، و جداکننده های باندهای رفت و برگشت موجود نیست در جهت کاهش مخاطرات و سوانح جاده ای بصورت فصلی و سالیانه نسبت به خط کشی محورهای مواصلاتی استان اقدام میکند.