به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان فارس بیان کرد:امسال به لطف و عنایت پروردگار متعال بارندگی های بسیار خوبی داشتیم و همین موضوع منجر به افزایش تولید در استان گردید است. رستاد افزود: برداشت گندم در حوزه جنوبی استان تقریبا رو به پایان است و در چند روز […]

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان فارس بیان کرد:امسال به لطف و عنایت پروردگار متعال بارندگی های بسیار خوبی داشتیم و همین موضوع منجر به افزایش تولید در استان گردید است.

رستاد افزود: برداشت گندم در حوزه جنوبی استان تقریبا رو به پایان است و در چند روز آینده به کمربند میانی استان فارس خواهدرسید ، که خوشبختانه در حوزه های جنوبی تاکنون در حدود ۴۰۰ هزار تن برداشت گندم داشته ایم که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از رشدی ۳۰ درصدی برخوردار شده ایم.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان فارس اظهار کرد:قابل ذکراست کیفیت گندمهای استحصالی نسبت به سنوات گذشته بسیار خوب است و بخش قابل توجهی ازگندم خریداری شده به مراکز ذخیره سازی بلند مدت انتقال داده شده و تا کنون هم نزدیک به۱۴۰۰۰ تن گندم بر اساس برنامه حمل برون استانی که از سوی شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران ابلاغ گردیده به استانهای سیستان و بلوچستان کرمان ، تهران وچهارمحال و بختیاری ارسال گردیده است.

رستاد تاکید کرد: باپیگیریهای بعمل آمده سعی خواهیم کرد آهنگ حمل برون استانی را تقویت کنیم تا زودتر بتوانیم گندم مورد نیاز استانهای مقصد را تامین کنیم.

وی افزود: تا به امروز حدود ۱۸۰۰۰ تن خرید دانه روغنی کلزا داشته ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی ۳۵ درصدی صورت گرفته است ، که خوشبختانه امسال بخش قابل توجهی از این دانه های روغنی از مراکز خرید به کارخانجات روغن کشی خارج استان ارسال گردید.