سخنگوی هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی روند بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران را در کمیسیون تحقیق تشریح کرد؛ در صورت اینکه صحن علنی بار دیگر با اعتبار نامه غلامرضا تاجگردون مخالفت کند آقای تاجگردون دیگر نماینده نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلم دنا محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به روند بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون در کمیسیون تحقیق مجلس گفت: فرصت کمیسیون تحقیق از روز چهارشنبه – ۲۱ خرداد – آغاز شده است و حداکثر باید تا ۱۵ روز دیگر نظر خود را  اعلام کند.

وی اظهار داشت: کمیسیون تحقیق پس از جمع بندی نظر خود را به شعبه ۱۲ و پس از آن به صحن علنی مجلس ارجاع خواهد داد.
سخنگوی هیئت رییسه مجلس بیان داشت: پس از آن صحن علنی نظر کمیسیون تحقیق را مورد بررسی قرار داده و در نهایت بر اساس دفاعیات فرد موردن ظر و صحبت‌های معترضان، مجلس در این زمینه تصمیم گیری خواهد کرد.
فرهنگی اظهار داشت: در صورت اینکه صحن علنی با اعتبار نامه غلامرضا تاجگردون مخالفت کند آقای تاجگردون دیگر نماینده نخواهد بود.
روز گذشته گزارش شعبه ۱۲ مبنی بر تأیید اعتبارنامه تاجگردون در صحن مجلس قرائت شد. با توجه به اعتراض به این اعتبارنامه و بیان اخطار قانون اساسی، رئیس مجلس اخطار را مبنی بر اینکه رأی نماینده قابل واگذاری به شعبه نیست، به رأی مجلس گذاشت. نمایندگان با وارد دانستن این اخطار موافقت کردند که اعتبارنامه تاجگردون در کمیسیون تحقیق مورد بررسی قرار گیرد.
انتهای پیام/