مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد از نوسازی و بهسازی۶ هزار واحد مسکونی روستایی در کهگیلویه و بویراحمد طی سال جاری خبر داد. به گزارش“قلم دنا”، حسین جنتی با اشاره به اینکه مقاوم‌سازی مسکن محرومان از اولویت‌های بنیاد مسکن در سال جاری است، گفت: از مجموع ۶ هزار واحد مسکونی که قرار است بازسازی شود […]

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد از نوسازی و بهسازی۶ هزار واحد مسکونی روستایی در کهگیلویه و بویراحمد طی سال جاری خبر داد.

به گزارش“قلم دنا”، حسین جنتی با اشاره به اینکه مقاوم‌سازی مسکن محرومان از اولویت‌های بنیاد مسکن در سال جاری است، گفت: از مجموع ۶ هزار واحد مسکونی که قرار است بازسازی شود ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مربوط به مسکن محرومان است.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن در قالب طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی که از سال ۸۴ آغاز شده، تا‌کنون حدود ۳۲ هزار مورد تسهیلات به روستائیان و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت پرداخت کرده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گفت: به جز سه شهر یاسوج، دوگنبدان و دهدشت که بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت دارند، بقیه شهر‌های استان مشمول تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی و پرداخت ۴۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره بلند مدت هستند.

جنتی افزود: در روستا‌ها علاوه بر تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی، کمک بلاعوض نیز به محرومان بدون مسکن یا بد مسکن پرداخت می‌شود.