معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: ورود افراد بدون ماسک به ادارات کهگیلویه وبویراحمد ممنوع است و خدمات به افراد بدون ماسک ارائه نمی شود. به گزارش قلم دنا؛ دکتر محمد مهدی بانشی اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی باتوجه به روند صعودی آمار مبتلایان کرونا در استان از ورود افراد بدون ماسک در حوزه […]

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: ورود افراد بدون ماسک به ادارات کهگیلویه وبویراحمد ممنوع است و خدمات به افراد بدون ماسک ارائه نمی شود.

به گزارش قلم دنا؛ دکتر محمد مهدی بانشی اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی باتوجه به روند صعودی آمار مبتلایان کرونا در استان از ورود افراد بدون ماسک در حوزه کاری خود ممانعت کنند.

وی با اشاره به مصوبات جدید شورای پیشگیری از شیوع کرونا گفت: امروز با صنوفی که دستور العمل‌های بهداشتی را رعایت نکند برخورد می‌شود.

بانشی از ضرورت استفاده از ماسک در ادارات خبر داد و بیان کرد: ورود مردم به ادارات استان بدون ماسک و بدون در نظر گرفتن دستور العمل‌های بهداشتی ممنوع است.

دکتر بانشی افزود: تمامی مدیران و کارکنان نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرایی موظف هستند در محل کار از ماسک استفاده کنند و اگر مراجعه کنندگان بدون ماسک به اداره‌ای مراجعه کنند خدمت ارائه ندهند.

وی با بیان اینکه مبتلایان به کرونا در کشور و استان افزایش یافته است ادامه داد: در صورت رعایت نکردن موازین بهداشتی توسط شهروندان، خطر جدی است و کرونا مردم استان را تهدید می‌کند.

وی گفت: پیش از این آمار مبتلایان به کرونا در استان روزانه ۵ تا ۶ نفر بود، اما این رقم با افزایش ۲ و نیم تا ۳ برابری به ۱۶ نفر افزایش یافته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود:۵ شهرستان گرمسیری آب و هوایی مثل خوزستان و هرمزگان و دو شهرستان سردسیری شبیه لرستان هستند که در همه آن استانها کرونا شدید است و ما باید مواظب باشیم که در کل استان احتمال خطر وجود دارد.