بخشی از محور یاسوج شیراز که به صورت فنی و استاندارد اجرا نشده بود به زودی ایمن سازی می شود. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با بیان اینکه کنترل لغزش زمین و پایدار سازی جاده ها از اهمیت بالایی برخوردار است گفت: دیشب […]

 

بخشی از محور یاسوج شیراز که به صورت فنی و استاندارد اجرا نشده بود به زودی ایمن سازی می شود.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با بیان اینکه کنترل لغزش زمین و پایدار سازی جاده ها از اهمیت بالایی برخوردار است گفت: دیشب و چندمین بار در محور شیراز-یاسوج در نزدیکی روستای پریکدان بویراحمد سنگ های درشت به وزن ۳۰ تا ۴۰ تن به جاده رانش کرد.

نصیری راد افزود: همکاران راهداری در طی چندین مرحله رانش کوه و سنگ به این جاده، بلافاصله وارد عمل شده و پیش از وقوع هرگونه خسارت جانی و مالی برای عابران، این مسیر را پاکسازی کردند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان وجود زمین های کشاورزی در بالادست، بارش باران شدید و اجرای غیر اصولی تراشه ها را از جمله عوامل ریزش سنگ در این محور عنوان کرد و گفت: نامه ای مبنی بر درخواست اعتبار برای ایمن سازی این محور به سازمان حمل و نقل جاده ای کشور ارائه شده است.

نصیری راد افزود: هفته آینده با حضور کارشناسان زبده حمل و نقل جاده ای اعتبار مورد نیاز برای اجرای طرح ایمن سازی این نقطه بررسی می شود.

وی ادامه داد: در صورت تامین اعتبار به زودی کار ایمن سازی این محور انجام و نتیجه این بررسی ها به کمیته برنامه ریزی استانداری کهگیلویه وبویراحمد نیز ارسال می شود.