نماینده ای که در هشت سال فرصت برای خدمت و دغدغه قانونگذاری و تلاش و پیگیری برای تسهیل اشتغال جوانان بویراحمد و دنا، دغدغه های مهمتری همچون اشتغال خود در وزارت نفت را پیگیری میکرده است!

به گزارش قلم دنا؛ برخلاف اظهارات سخنگوی دولت مبنی بر انتقال نیافتن نمایندگان سابق مجلس به نفت، آمارهای مستند نشان می‌دهد بسیاری از نمایندگان راهی دستگاه‌های دولتی شدند که وزارت نفت نقش پررنگ تری نسبت به سایر وزارتخانه‌ها دارد.

علی ربیعی سخنگوی دولت دیروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که علت استفاده از برخی نمایندگان فعلی مجلس پس از پایان مسئولیت در دولت چیست، گفت: در فضای مجازی اظهاراتی در این زمینه شد که متاسفانه قلب واقعیت است و آنچه بیان شده غیر از این است. البته دستگاه‌ها حق بکارگیری نمایندگان سابق مجلس را ندارند ولی افرادی هم هستند که الان نماینده‌اند و پس از پایان این دوره به همان کار قبلی خودشان که کارمندی دولت بوده برگردند همچنین افرادی هم هستند که ظرفیت‌های انسانی ما هستند.

اصولا وقتی فردی به نمایندگی می‌رسد، از محل خدمت خود به بهارستان مامور می‌شود و پس از پایان کارش به دستگاهی که در استخدام آن است بر می‌گردد؛ وی می‌تواند حقوق خود را از مجلس یا دستگاهی که در آن استخدام شده، دریافت کند. ربیعی هم سعی دارد با اشاره به این موضوع بدیهی، اینگونه القا کند که اگر نماینده‌ای به نهادهای دولتی رفته در واقع به محل کار خود بازگشته است در حالی که گفته وی با واقعیات فاصله بسیاری دارد.

هم اکنون تعدادی از نمایندگان مجلس با لابی و مذاکره با وزارت نفت، خود را نفتی کرده‌اند و در حال دریافت حقوق از این وزارتخانه هستند.یکی از اسامی اعلامی در این لیست غلام محمد زارعی نماینده اسبق مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی است که در شهریور سال۱۳۹۶ خبر استخدام و انتقال وی به وزارت نفت سر و صدای زیادی کرده بود که در همان زمان در این خصوص در مصاحبه با خبرنگاران گفته بود؛ در سال۱۳۹۴ تقاضای انتقال و استخدام را به وزارت نفت ارائه داده بودم که با تقاضای استخدام و انتقال ما به وزارت نفت موافقت شده است، وی تاکید کرد: نتیجه این درخواست که اعلام شد من حتی آن را پیگیری هم نکرده‌ام!!!

نماینده ای که بجای دغدغه قانونگذاری و تلاش و پیگیری برای تسهیل اشتغال جوانان بویراحمد و دنا، دغدغه های مهمتری همچون اشتغال خود در وزارت نفت را پیگیری میکرده است. غلام محمد زارعی پیش از شروع دوره نهم مجلس شورای اسلامی بعنوان نماینده مردم بویراحمد و دنا در سال۱۳۹۰ مسئولیت هایی از جمله: پشتیبانی جنگ استان کهگیلویه و بویراحمد ، مشاور استاندار و مسئول حراست استانداری کهگیلویه وبویراحمد، مدیرکل شهری و روستایی استانداری، رئیس اداره ارزشیابی استانداری را در کارنامه کاری خود داشته است.