بسم الله رحمان الرحیم امام جمعه محترم شهر لنده فرمانده محترم سپاه شهرستان لنده با سلام و تحیات الهی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما سروران نیک مستحضر هستید که در سال های اخیر مقام معظم رهبری بارها به جذب حداکثری و دفع حداقلی تاکید داشتند و دیروز هم این حکیم فرزانه در […]

 

بسم الله رحمان الرحیم
امام جمعه محترم شهر لنده
فرمانده محترم سپاه شهرستان لنده
با سلام و تحیات الهی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما سروران
نیک مستحضر هستید که در سال های اخیر مقام معظم رهبری بارها به جذب حداکثری و دفع حداقلی تاکید داشتند و دیروز هم این حکیم فرزانه در ارتباط تصویری با نمایندگان تشکل های دانشجویی به این مورد اشاره داشتند و فرموند : جبهه‌ی انقلاب را گسترش بدهید؛ یارگیری کنید؛ حذف نکنید. بعضی‌ها که به اسلام و انقلاب معتقدند، در فلان مسئله با شما موافق نیستند؛ این موجب طرد نشود. البتّه منظور جذب منافق و آدم بی‌اعتقاد نیست.

به نظر بنده امروز یکی از حلقه های گمشده جریان انقلابی همین مورد هست و فرمایش مقام معظم رهبری در این مهم بر زمین مانده است
لذا منباب وظیفه ذاتی و کسی که دل در گرو این نظام و انقلاب دارم مطالبی را خطاب به شما و همه انقلابیون و نهاد های انقلابی داشته باشم :
۱٫همه کسانی که معتقد به نظام و انقلاب هستند در تحت چتر انقلاب باید جمع شوند . تفکیک افراد بر اساس سلیقه شخصی و این که اگر کسی مثل ما فکر نمیکند و مثل ما عمل نمیکند پس از ما نیست یک افت برای این انقلاب هست و اگر تفکیکی هم هست انقلابی و غیر انقلابی هست که میشود این افراد را هم جذب کرد.

۲٫ استفاده و بها دادن به نیروی انسانی و ظرفیت های موجود در شهرستان اولین ها که دارای استعداد های شگرفی هست باعث ترغیب و جذب افراد میشود اما متاسفانه در بسیاری مواقع خلاف این ثابت شده است
۳٫موضع گیری انقلابی ، و فریاد برآوردن مطالبات و مشکلات شهرستان اولین ها خصوصا در نماز جمعه باعث جذب افراد به این سمت خواهد شد که به عقیده بنده در این مورد ضعیف عمل شده و انطور که شایسته این مردم هست عمل نشده.
۴٫خداوند باری تعالی در آیه ۱۲ سوره حجرات می‌فرماید : یا ایها الذین امنوا اجتنبواکثیرامن الظن ان بعض الظن اثم ،و لا تجسسو ا
خداوند متعال تجسس و غیر جویی در زندگی شخصی افراد را جایز ندانسته و پیامبر اسلام نیز می فرمایند: درباره لغزشهای مومنین تجسس نکنید ،چون که هر کس لغزشهای برادران مومن خود را پی جویی کند ،خداوند نیز لغزشهای خود او را پی جویی خواهد کرد و او را بی آبرو و رسوا خواهد کرد هرچند که در درون خانه اش باشد . قانون اساسی بر عدم جواز تحقیق و تفحص در امور شخصی و مسائل پنهانی افراد جامعه است و حتی برای ماموران امنیتی نیز تفتیش در امور شخصی جایز نیست.
۵٫ضمن تقدیر و تشکر از شما سروران خودم بابت مجاهدت ها و تلاش های شبانه روزی شما برای رفع مشکلات این مردم ، یکی از راه های جذب حداکثری کار تشکیلاتی ، ریشه ای ، هدفمند و با برنامه دراز مدت که تاثیر بیشتری دارد که به نظر بنده بسیاری از فعالیت ها سطحی و گذرا هست.
۶٫گذشت و نادیده گرفتن برخی اشتباهات و خطاهای افراد باعث جذب میشود.
این که افرادی با تند روی و صفر و صد نگاه کردن به موضوعات بخواهند با مسائل برخورد کنند از اساس اشتباه هست چرا که ما چهارده معصوم بیشتر نداریم و از همه ما اشتباه و خطا سر میزند.

نباید سختگیری نمود ، و افرادی که دچار اشتباه و غفلت شده اند را باید مورد پذیرش قرار داد .
۷٫شهید بهشتی همیشه به مدیران تأکید داشت «جاذبه در حد اعلا و دافعه در اندازه ضرورت»؛ اما افسوس که امروزه افرادی با رفتار و گفتارشان از انقلابی که با خون شهید بهشتی، شهید رجایی و شهید باهنر و شهدای دیگر به ثمر رسیده، مردم را از انقلاب یک قدم دورتر می‌کنند و خلاف گفتار و رفتار شهید بهشتی عمل می‌کنند؛ پس ای مسئولان با رفتارتان مردم را دعوت کنید نه با سخنانتان ،
اما متاسفانه برخورد و رفتار بعضی از افراد منتسب به شما عزیزانم باعث زدگی از انقلاب ، دفع ، و مجبور کردن به پیاده شدن از قطار انقلاب کرده است.

ان شاا…با تدبیر شما بزرگواران ، به فرمایش حکیم فرزانه انقلاب جامعه عمل بپوشانیم

تقدیم احترام

سید مجتبی بنی هاشمی
۲۹اردیبهشت ۱۳۹۹