به گزارش پایگاه خبری قلم دنا ، مدیر کل بنیاد مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد گفت : با توجه به محرومیت روستائیان درسطح استان و خانوارهای بدون مسکن و دارای مسکن نامناسب , با پیگیریهایی انجام گرفته ۳۵۰۰ واحد سهمیه به استان اختصاص داده شد. حسین جنتی افزود:از این اعتبارات به خانوارهای محرومین و […]

 

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا ، مدیر کل بنیاد مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد گفت : با توجه به محرومیت روستائیان درسطح استان و خانوارهای بدون مسکن و دارای مسکن نامناسب , با پیگیریهایی انجام گرفته ۳۵۰۰ واحد سهمیه به استان اختصاص داده شد.

حسین جنتی افزود:از این اعتبارات به خانوارهای محرومین و اقشار کم درآمد ۴۰ میلیون تسهیلات کم بهره و ۲۵ میلیون بلاعوض اختصاص داده شده که انشاءالله با مشارکت خود مردم و بنیاد مسکن ساختمانهای مناسب و مقاوم ساخته خواهد شد که این اقشار در زمان بروز حوادث طبیعی دغدغه ای نداشته باشند .

وی ادامه داد : تعداد ۷۰۰ واحد ساختمانی در حادثه سیل سال گذشته دچار خسارت شدند که بازسازی و تعمیر این واحدها تا کنون حدود ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که تا دو ماه آینده به صورت کامل ساخته و به بهره برداری خواهند رسید .

جنتی افزود : تمام روستائیانی که در سطح استان قصد دارند در زمین مسکونی خود ساخت و ساز نمایند می توانند به بنیاد مسکن شهرستانهای محل سکونت خود در سطح استان مراجعه نموده و بعداز مراحل قانونی ۴۰ میلیون تسهیلات کم بهره به آنها اعطاء خواهد شد که تحت نظارت این بنیاد و زیر نظر ناظرین که در سطح استان مستقر هستند ساختمانی ایمن و مقام ساخته و زندگی سلامتی در ساختمانها داشته باشند .