مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد از بهسازی ۱۱۰ نقطه حادثه‌خیز در طرح ارتقاء ایمنی زیرساخت‌ها خبر داد.   به گزارش قلم دنا،به دلیل نامناسب بودن جاده‌ها و محورهای کهگیلویه و بویراحمد سالانه تعداد زیادی از فرزندان این استان‌ در این محورها جان خود را از دست می‌دهند و خانواده‌ای […]

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد از بهسازی ۱۱۰ نقطه حادثه‌خیز در طرح ارتقاء ایمنی زیرساخت‌ها خبر داد.

 

به گزارش قلم دنا،به دلیل نامناسب بودن جاده‌ها و محورهای کهگیلویه و بویراحمد سالانه تعداد زیادی از فرزندان این استان‌ در این محورها جان خود را از دست می‌دهند و خانواده‌ای نیست که داغدار عزیزان خود در این جاده‌ها نباشد.

 وضعیت محورهای استان به شکلی است که منتخب مردم بویراحمد و دنا در دیدار روز گذشته با معاون وزیر راه خواستار رسیدگی به وضعیت جاده‌ها و محورهای استان برای کاهش این تلفات شد.

به همین دلیل رفع نقاط حادثه‌خیز یکی از اقداماتی است که باید مورد توجه مسوولان قرار گیرد و البته همه ساله حذف و بهسازی بخشی از نقاط حادثه‌خیز در دستور کار متولیان امر قرار  دارد.

در همین خصوص محمدحسین نصیری‌راد از بهسازی ۱۱۰ نقطه حادثه استان طی سال گذشته در طرح ارتقاء ایمنی زیرساخت‌ها خبر داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: نصب روشنایی معابر برون شهری، تونل‌ها و ایمن‌سازی نقاط پرتگاهی از دیگر اقدامات این اداره‌کل در زمینه ارتقاء زیرساخت‌های استان است.

وی از کاهش ۳۶ درصدی تخلفات جاده‌ای در فروردین ۹۸ نسبت به سال ۹۷ خبر داد و گفت: میزان تردد در فروردین سال گذشته ۳۴ میلیون وسیله نقلیه بوده که تردد در محورهای استان ۲۶ درصد افزایش داشته است.

این مسوول خاطرنشان کرد: ایمن‌سازی و نصب علائم در محور بوستان به خان احمد باشت به طول ۴۰ کیلومتر در حال انجام شدن است.