مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد از رفع تصرف ۳۴هکتار ازاراضی ملی کهگیلویه و بویراحمد در منطقه شهرستان چرام خبر داد. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا ، غلامحسین حکمتیان اصل” با اشاره به وظایف متعدد و کارهای سخت حفاظت و نگهداری از اراضی ملی و جنگلی نیروهای منابع طبیعی و […]

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد از رفع تصرف ۳۴هکتار ازاراضی ملی کهگیلویه و بویراحمد در منطقه شهرستان چرام خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا ، غلامحسین حکمتیان اصل” با اشاره به وظایف متعدد و کارهای سخت حفاظت و نگهداری از اراضی ملی و جنگلی نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری افزود: یکی از مهم‌ترین اقدامات ما در چند وقت اخیر با توجه شیوع بیماری ویروس کرونا به طور شبانه روز حفظ و صیانت انفال، ریشه کنی گیاهان مرتعی و جلوگیری از تصرف اراضی ملی بوده است.

وی تصریح کرد: عده ای سودجو هستند که میخواهند به اراضی ملی دسترسی و تصرف کنند ولی با همت و تلاش شبانه روزی نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری از تصرف این افراد جلوگیری و با آنها برخورد قانونی صورت می پذیرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد به سایر اقدامات از جمله رفع تصرف‌ها و مقابله با سودجویان اشاره کرد و گفت: امروز به همت زحمات نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری استان و شهرستان چرام در راستای رفع تصرف اراضی ملی به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور نهال های غرس شده در عرصه های منابع ملی جمع آوری و این اراضی به مساحتی بالغ بر ۳۴هکتاردر شهرستان چرام رفع تصرف شد.