نصیری راد: تردد وسایل نقلیه در بازه یکماهه فروردین 99 نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 50 درصد کاهش داشته است.

به گزارش قلم دنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد محمد حسین نصیری راد مدیر کل در جلسه مدیریت بحران و شورای سلامت این اداره کل گفت: تردد وسایل نقلیه در بازه یکماهه فروردین ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است.
وی افزود: از نظر ورود و خروج وسایل نقلیه به استان در فروردین ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل ورودی به استان ۵۰ درصد کاهش و خروجی از استان نیز ۴۷ درصد کاهش داشته است.
نصیری راد ضمن تشکر از هم استانی های عزیز و توجه به پروتکل ها و توصیه های بهداشتی و همکاری با ارگانهای نظارتی در امر پیشگیری از شیوع کرونا عنوان کرد: در روز ۳۱ فروردین ۹۹ نیز ورودی استان ۲۸ درصد کاهش و خروجی استان ۲۵ درصد کاهش تردد وسایل نقلیه را نسبت به سال قبل در روز ۳۱ فروردین نشان می دهد.
از دیگر موارد ذکر شده می توان به تعداد تردد وسیله نقلیه توسط سامانه های هوشمند تردد شمار اشاره کرد که این میزان در فروردین ۹۸ ثبت تردد۳،۸۱۹،۴۶۱ دستگاه بوده است که در فروردین ۹۹ به ثبت تردد ۱،۹۱۷،۰۱۴ دستگاه کاهش پیدا کرده است.
وی در پایان ضمن تشکر از توجه مردم به توصیه های بهداشتی گفت: مردم از سفرها و ترددهای غیر ضرور حتی الامکان در هفته های آتی اجتناب کنند تا در آینده نزدیک شاهد شکست و ریشه کنی بیماری کرونا در کشور و استان باشیم.