به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،وحید محمدی‌تبار مدیرکل بحران کهگیلویه و بویراحمد به تشریح عملکرد این اداره‌کل در مدت شیوع کرونا و ایام نوروز پرداخت و اظهار کرد: ستاد بحران استان بر اساس رسالتی که بر عهده دارد، در هنگام وقوع حوادث طبیعی همچون سیل، زلزله و … همیشه پای کار است و در […]

 

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،وحید محمدی‌تبار مدیرکل بحران کهگیلویه و بویراحمد به تشریح عملکرد این اداره‌کل در مدت شیوع کرونا و ایام نوروز پرداخت و اظهار کرد: ستاد بحران استان بر اساس رسالتی که بر عهده دارد، در هنگام وقوع حوادث طبیعی همچون سیل، زلزله و … همیشه پای کار است و در خط مقدم حضور دارد.

وی در ادامه بیان کرد: در زمان شیوع ویروس کرونا که متأسفانه جان تعدادی از هموطنانمان را گرفت. ما هم همچون سایر مسئولان و کادر پزشکی به صورت شبانه روزی در تمام ایام تعطیل و غیر تعطیل در بحران‌‌ها حضور داریم و با وجود کمبود منابع مالی همکاران بنده با تمام وجود برای آرامش و سلامت مردم عزیزمان تلاش می‌کنند.

محمدی‌تبار گفت: در این مدت هر گونه خسارتی که بارش باران و یا نزولات آسمانی برای مردم عزیزمان به وجود آورد را جمع بندی کردیم و برای جذب اعتبار به مرکز ارسال کردیم. و همانند سال‌های گذشته سعی می‌کنیم اعتباراتی را برای کسانی که خسارت دیده‌اند، در نظر بگیریم.

مدیرکل بحران کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: همکاران بنده در تمامی عملیات‌های بحرانی همچون سیل، آبگرفتگی، امداد و نجات و …حضور دارند که بنده از همین جا از تمامی دستگاه‌های دولتی و خدمات رسان که با ستاد بحران همکاری دارند و داشتند، تشکر و قدردانی کنم.

وی افزود: روز جمعه جلسه ستاد بحران با حضور آقای استاندار برگزار شد، ایشان هم توصیه‌ها و قدردانی داشتند از اعضای ستاد بحران.

محمدی تبار با بیان اینکه عشایر کهگیلویه و بویراحمد مشکلات زیادی دارند، افزود: در این ایام بارش خسارت زیادی به آنها وارد شد و لازم است که کمیته‌ای تشکیل شود و نیازهای آنها تأمین و در اختیارشان قرار گیرد. و باید پنل‌های خورشیدی به منظور روشنایی و تهیه آب گرم در اختیار این عشایر قرار بگیرد.

مدیرکل بحران کهگیلویه و بویراحمد گفت: حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی برای ستاد بحران مهم است و ما روی آن حساسیت داریم. همچنین حفاظت از گیاهان دارویی و جلوگیری از تاراج آنها در اولویت کاری ما است. و همچنین کسانی که ظالمانه به شکار می‌روند را باید جلویشان گرفته شود و باید دستگاه‌ها تلاش بیشتری برای حفاظت از اراضی ملی داشته باشند. ستاد بحران هم با جدیت آنها را مورد حمایت قرار می‌دهد.

محمدی‌تبار بیان کرد: در حوزه راهسازی مشکلات زیادی داشتیم و به دلیل بارش‌ها خسارت زیادی به راه‌ها وارد شد که با هماهنگی‌های صورت گرفته سعی می‌کنیم این خسارت‌ها را جبران کنیم.

وی افزود: پارسال بیش از ۱۲۰۰ میلیارد خسارت برآورد شد. اما خوشبختانه امسال برآورد خسارت‌ها به ۳۰۰ میلیارد هم نمی‌رسد که ما در همین روزها ۲۰۰ میلی لیتر بارش داشتیم. و این به دلیل تمهیداتی بود که انجام گرفت. و همه مسئولان پای کار بودند. لذا خسارت‌ها هم کمتر شد. ما اگر امکانات و تجهیزات لازم و کافی را داشته باشیم، بهتر کار می‌کنیم. ما باید ۶ ماه پیگیر باشیم تا ماشین اداره تعمیر شود، چونکه استقلال مالی نداریم.

مدیرکل بحران کهگیلویه و بویراحمد گفت: ما اگر تجهیزات کافی داشته باشیم، شاید بتوانیم با حضور به موقع جان یک نفر را سریعتر نجات بدهیم. علاوه بر اینها ما به حمایت‌های سایر مسئولان، استاندار و معاونت عمرانی هم نیاز داریم. ما را تجهیز کنند. هر چه کار می‌کنیم از توان خودمان هست. یک کارمند با حقوق ناچیز. از طرفی گاهی تا پاسی از شب بیدار می‌مانیم که پاسخگوی مردم عزیزمان باشیم.

محمدی‌تبار به اعتبارات محل بحران اشاره کرد و گفت: به مدیران گفتیم که اگر در اعتباراتی که از محل بحران تأمین می‌شود، جابه جایی صورت گیرد و یا انحرافی به وجود بیاید، قطعاً طبق قانون و با جدیت برخورد می‌کنیم. به طور مثال درست نیست که ما پول شهرستانی یا پول پُلی را جای دیگر هزینه کرد که از طریق نهادهای نظارتی جلوی این انحراف‌ها را می‌گیریم.

مدیرکل بحران استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان صحبت‌های خود از مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد، استاندار، معاون عمرانی، فرمانداران، جمعیت هلال احمر، شهرداران، دستگاه‌های خدمات رسان تشکر و قدردانی کرد و گفت: همه ماها با همدلی و همکاری به دنبال رفع مشکلات هستیم و ما در ستاد بحران سعی می‌کنیم اگر با توجه به این شرایط کمبود منابع مالی نتوانیم کاری انجام بدهیم و باری از دوش مردم برداریم، حداقلی باری بر دوش مردم نگذاریم.