پیرو انتشار مطلبی تحت عنوان «انتقاد نماینده سازمان های مردم نهاد کهگیلویه به روند توزیع برنج و شکر در شهرستان/ حکیم به عنوان ریاست صمت ناقض طرح فاصله گذاری اجتماعی است» منتشره در سایت عصر زاگرس اداره صمت جوابیه‌ای را به شرح زیر صادر کرد که عیناً منعکس می‌شود؛ با سلام و احترام در […]

 

پیرو انتشار مطلبی تحت عنوان «انتقاد نماینده سازمان های مردم نهاد کهگیلویه به روند توزیع برنج و شکر در شهرستان/ حکیم به عنوان ریاست صمت ناقض طرح فاصله گذاری اجتماعی است» منتشره در سایت عصر زاگرس اداره صمت جوابیه‌ای را به شرح زیر صادر کرد که عیناً منعکس می‌شود؛

با سلام و احترام
در خصوص موارد و انتقادات مطروحه توسط نماینده محترم سازمان های مردم نهاد، مواردی رو به شرح ذیل مزید استحضار ایفاد می گردد.

خواهشمنداست طبق قانون مطبوعات و رسانه‌ها نسبت به درج جوابیه‌ای اداره آن سایت خبری اقدام لازم صورت گیرد.
۱.اداره صمت از ابتدای طرح تا اول فروردین ماه که مصوب گردید با مدیریت صنعت معدن و تجارت برای تعطیلی صنوف و بنگاههای اقتصادی غیر ضرور با همکاری بهداشت ,نیروی انتظامی, اصناف, تعزیرات ,شهرداری اقدام شود که با اینکار از جمع آوری صد معبر تا تعطیلی صنوف غیر ضرور بصورت کامل روشن و واضح می باشد.

لذا مواردی از اقدامات برای مقابله با کوید ۱۹ را در این ایام به سمع نظرتان معروض میدارد: بیش از ۴۸۰۰ واحد صنفی غیر ضروری با اخطار های این اداراه و با گشت مشترک با دستگاههای ذی ربط تعطیل و ۲۲۳ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی پلمپ و ۱۲۹ پرونده تخلفات به دلیل عدم رعایت دستورالعمل بهداشتی و جمع آوری بیش از ۲۰ مورد صد معبر در سطح شهر دهدشت و در سطح شهرستانهای کهگیلویه چرام و لنده اقداماتی بوده که زمان شیوع کروناصورت پذیرفته است.

۲. در خصوص توزیع کالاهای اساسی از جمله شکر و برنج به استحضار برسانم که در زمان شیوع کرونا توزیع شکر به صورت کامل قطع و تاکنون شکر توزیع نگردیده است و در خصوص برنج به دلیل اینکه ارز حمایتی از آن برداشته شد و شرکت های پخش تمایل انچنانی برای توزیع آن ندارد و وزارت صنعت معدن و تجارت برای این موضوع از کالاهای ذخیر شده برای توزیع در زمان کمبود و یا افزایش کالا در بازار از کالای اساسی استفاده می نماید.

در این ایام همانگونه که مطلعید اجازه توزیع به دلیل شیوع بیماری کرونا وجود نداشت ولی با توجه به افزایش قیمت برنج برای وضعیت تنظیم بازار و رعایت حقوق مصرف کننده مقرر شد که از ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ با رعایت فاصله و با حضور یک نیرو از دستگاههای صمت , بهداشت و نیروی انتظامی برای رعایت پروتکل بهداشتی و نظارت بر توزیع در محل های توزیع حضور داشته باشند.

با توجه به اینکه تاریخ مصرف برنج‌ها تا پایان خرداد می باشد و باید حتما به دست مصرف کننده برسند توزیع در مراکز عامل سطح شهر آغاز و مقرر شد نهادهای نظارتی بازار و نیروی انتظامی تا پایان توزیع کالا همکاری داشته باشند تا در صورت صف‌بندی فاصله بهداشتی رعایت و بدور از هر گونه تنش باشد.
مراکز عامل فروش متعهد شدند پروتکل بهداشتی را در توزیع رعایت کنند که در صورت عدم رعایت اصول و ضوابط بهداشتی و طرح فاصله گذاری قطعا توزیع متوقف خواهد شد.