علی خوانپایه: مگر کارکنان شرکت نفت و خانواده آنها از جاده و امنیت این شهرستان استفاده نمی‌کند، صنعت نفت ملک و میراث شخصی کسی نیست همانطور که فرمانداری ملک من نیست؛ ما منافع شخصی نداریم ما به دنبال منافع عمومی هستیم.

به گزارش قلم دنا؛ علی خوانپایه،فرماندار گچساران ظهر امروز در نشست ستاد مبارزه با کرونا ویروس اظهار کرد: از همه کسانی که در این مدت برای مقابله با ویروس کرونا همکاری و همیاری داشته‌اند کمال تقدیر و تشکر دارم و اگر هم گلایه ای وجود دارد این از دغدغه‌های مردم است.

وی افزود: بیش از ۴۵ روز است که کشور، به تبع آن استان و شهرستان گچساران با ویروس کرونا درگیر است، این شهرستان دارای شرایط ویژه و نقطه اتصال محورهای مواصلاتی جنوب به شمال است که محورهای مواصلاتی همیشه در ایام عادی از پرترددترین محورها بوده است و می‌توان به عنوان مثال به محور گچساران _ بابامیدان اشاره کرد که از پرترددترین محورها است و خواه و ناخواه بایستی این محور کنترل شود.

خوانپایه تصریح کرد: در این مقطع زمانی و شرایط آب و هوایی این شهرستان مناطق گردشگری سیاحتی و زیارتی زیادی دارد که می‌توان به مرقد مطهر بی بی حکیمه(س) اشاره کرد که هر ساله میزبان کثیری از مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور و کشورهای خارجی است؛گچساران یک شهرستان صنعتی و نفتی است که بیش از هفت هزار نفر در شرکت نفت از اقصی نقاط کشور مشغول به کار هستند.

وی گفت:علاوه بر صنعت نفت ، می توان به کارخانه‌های دیگری مانند پتروشیمی، سد چمشیر که کارگران این سد بخشی از کشور چین هستند و به مرکز لرزه نگاری اشاره کرد که برخی از کارگران آنها غیربومی هستند وباید توجه داشت این شهرستان نسبت به دیگر شهرستان‌های استان دارای شرایط ویژه‌ای است به طوری که عملکرد شهرستان در مقابله و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا تاکنون مثبت بوده و این عملکرد با همت و همکاری مردم به وجود آمده که ما کمال تقدیر و تشکر داریم.

فرماندار گچساران درادامه اظهارکرد:بازاریان در این راستا همکاری خوبی دارند در حالی که زمان فروش بود اما اصناف منافع عمومی را بر منافع شخصی خود ترجیح داده و مغازه های خود را تعطیل کردند وخوشبختانه شهرستان در این زمینه عملکرد نسبتا مثبتی داشته و این همکاری با همت مردم و مسئولان به وجود آمده است؛ گچساران به نسبت دیگر شهرستان‌ها که جمعیت کمتری دارند افراد مبتلا به ویروس کرونا کمتر بوده و تاکنون یک فوتی بر اثر ویروس کرونا در این شهرستان به ثبت نرسیده است.

خوانپایه با انتقاد از شرکت نفت و گاز گچساران در زمینه همکاری در پیشگیری از شیوع کروناویروس افزود: در این شهرستان یک بخشی به عنوان صنعت نفت داریم که جای تعجب دارد ما آنها را به جلسات دعوت می‌کنیم اما متاسفانه در جلسات شرکت نمی‌کنند، بیماری کووید ۱۹ یک موضوع ملی است که متاسفانه شرکت نفت برای چند پرس غذا برای افرادی که در ایستگاه غربالگری و ورودی شهرستان هستند هم امتناع می‌کنند.

خوانپایه افزود: در این شرایط که مردم همکاری دارند این جای تعجب است که چرا صنعت نفت برای چند پرس غذا امتناع می کند، شرکت نفت بیش از چند صد دستگاه خودرو دارد که از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون شهرداری دوگنبدان در حال ضدعفونی شهراست و برای کمک به شهرداری دوگنبدان درخواست یک دستگاه خودرو آتش نشانی کرده که بازهم امتناع می‌کنند.

خوانپایه ادامه داد: این ویروس دنیا را تکان داده ولی مدیرعامل در این جلسات شرکت نمی‌کند و کارمند رده چندم را در این جلسات می فرستد، مگر کارکنان نفت و خانواده آنها از جاده و امنیت این شهرستان استفاده نمی‌کند؟صنعت نفت ملک و میراث شخصی کسی نیست همانطور که فرمانداری ملک من نیست.

 فرماندار گچساران ادامه داد: ما منافع شخصی نداریم ما به دنبال منافع عمومی هستیم ما به دنبال جزیره ای عمل کردن نیستیم ، ما این گلایه را داریم و همه را به آرامش دعوت کرده ایم و نخواسته ایم که این تنش در این شهرستان به وجود آید اما یک جاهایی دیگر سکوت جایز نیست؛ این نظام متعلق به مردم است و همه ما خادمان این نظام هستیم و چه توقع ای داریم از بازاریانی که یک ماه کسب و کار خود را تعطیل کرده و به این مصوبات تمکین کرده است اما در جایی دیگر همکاری وجود ندارد.

خوانپایه گفت: این شهرستان دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای است و نبایستی جزیره ای عمل کرد، ما باید مردان دوران سخت باشیم و شعار هم ندهیم و باید در صحنه باقی بمانیم.

فرماندار گچساران با تقدیر و تشکر از فرمانده نیروی انتظامی که از زمان شیوع ویروس تاکنون همکاری خوبی داشته است، گفت: در این چهل و دو ساله عمر انقلاب با توجه به حوادثی که رخ داده است موجب نشده که نماز جمعه تعطیل شود اما این ویروس کاری کرده که نماز جمعه هم تعطیل شود.

وی ادامه داد: گلایه ما از مدیرعامل شرکت نفت است که در سطح شهرستان همکاری و کمک نکرده است و تنها به مسائل داخلی خود پرداخته است درحالی که  تا روز ۲۳ فروردین ماه ما تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا هستیم وهمچنان این دستور کاری بایستی عملی شود، دستور العمل فاصله گذاری هوشمند در چند روز آینده اجرایی خواهد شود.

فرماندار گچساران ادامه داد: کارکنان تا آخر این هفته با یک سوم و هفته آینده تا دو سوم به فعالیت خود ادامه می دهند و براساس پروتکل بهداشتی نیروهایی که بازگشت به کار هستند بایستی پروتکل های بهداشتی را رعایت و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

خوانپایه با اشاره به اینکه در این چند روز روند نزولی مبتلایان به ویروس کرونا در کشور مشاهده می شود، تصریح کرد: روند تعطیلی بازار همچنان ادامه دارد و برخی صنوف با رعایت پروتکل بهداشتی به فعالیت خود ادامه دهند،تفرجگاه ها، بوستان‌ها تا اطلاع ثانوی تعطیل و ورودی ها شهر مانند روزهای گذشته کنترل خواهند شد.

انتهای پیام/