زلزله شهرستان چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد را ۲ بار لرزاند. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا ،زلزله شهرستان چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد در را از شب گذشته تاکنون ۲ بار لرزانده است. لحظاتی پیش شهر چرام مرکز شهرستان چرام لرزید . بنابر گزارش سازمان لرزه نگاری کشور این زلزله ساعت ۱۱ […]

زلزله شهرستان چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد را ۲ بار لرزاند.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا ،زلزله شهرستان چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد در را از شب گذشته تاکنون ۲ بار لرزانده است.

لحظاتی پیش شهر چرام مرکز شهرستان چرام لرزید . بنابر گزارش سازمان لرزه نگاری کشور این زلزله ساعت ۱۱ و ۵۱ دقیقه روز جمعه و با قدرت ۳٫۷ در مقیاس امواج درونی زمین و در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داده است.

سازمان لرزه نگاری کشوری مرکز وقوع این زمین لرزه را ۹ کیلومتری شهر چرام ، ۱۷ کیلومتری دهدشت و ۳۷ کیلومتری گراب سفلی تعیین کرده است.

صبح امروز جمعه هشتم فروردین جاری ساعت ۱۰ و ۳۴ دقیقه برای بار اول زلزله ای با قدرت ۲٫۵ در مقیاس امواج درونی زمین شهر چرام را لرزاند.

بار دوم زلزله در این شهرستان ساعت ۱۱ و ۵۲ دقیقه با ۲/۷ ریشتر رخ داده است.

سازمان لرزه نگاری کشور عمق این زمین لرزه را ۱۰ کیلومتری زمین و مرکز آن را چهار کیلومتری چرام ، ۲۰ کیلومتری دهدشت و ۲۸ کیلومتری گراب سفلی اعلام کرده است.

تاکنون گزارشی از سوی مسوولان محلی مبنی بر واردشدن خسارات ناشی از زلزله منتشر نشده است.

شهرستان چرام از سویی از شهرستان های بحران زای کرونا محسوب می شود.
از پنج بیمار مبتلای به کرونا یک فوتی متعلق به این شهرستان است.

این شهرستان از کمبود امکانات اولیه بهداشتی نظیر ماسک، دستکش و سایر مواد ضدعفونی رنج می برد که میطلبد مسئولان استانی توجه ویژه ای به شهرستان چرام داشته باشند.